Mikrokolektyw

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław
Data: 
14.06.2014
Godzina: 
21:30

14-go czerwca w w wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych ze swoim nowym projektem „Białoszewski do słuchu” wystąpi Mikrokolektyw.

Wrocławski występ promuje najnowsze wydawnictwo/projekt – „Białoszewski do słuchu” wydane przez oficynę Bôłt. Dwupłytowy album, będący częścią większej całości, zawiera płytę z oryginalnymi nagraniami 150 wierszy autora i materiał muzyczny przygotowany przez Kubę Suchara i Artura Majewskiego inspirowany czternastoma z nich. Na koncercie program Mikrokolektywu rozszerzony będzie o kompozycje i szkice wykorzystujące archiwalne, autorskie nagrania poezji Białoszewskiego. Wszystko jednak w koncertowej, nieprzewidywalnej formie.

Wszystko to, żeby złowić uniesienie. Dopiero słyszany Białoszewski ukazuje swoją pełnię. W druku na pierwszy plan wysuwa się treść, ale dopiero możliwość wielokrotnego słuchania wybitnych autorskich wykonań, oprócz oczywistego uwypuklenia muzyczności jego poezji, pozwala na prawdziwe podążenie za tym mistrzem słowa i ulotnym pięknem jego sztuki. Dla nas, improwizujących muzyków, abstrakcje i konkrety uzupełniają się w procesie dochodzenia do piękna. Rozpracowywane codziennie, w końcu “wychodzą” z nas bez użycia myśli. Ale trzeba się na tym przyłapać. Włączony magnetofon w pokoju Białoszewskiego i mikrofony rozstawione w naszym studiu stają się wspólnym mianownikiem. Tak najłatwiej polować na samego siebie.

Artur Majewski i Kuba Suchar.
Wrocław, listopad 2013.

CO? – Mikrokolektyw
KTO? – Artur Majewski, Kuba Sucha
GDZIE? – Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław
KIEDY? – 14/06/2014, 21:30
BILETY? –  20 zł (bilet normalny) / 10 zł (kursanci OPT)