MIKROKOLEKTYW

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Powiększenie, Warszawa
Data: 
20.03.2014
Godzina: 
20:00

MIKROKOLEKTYW to projekt Artura Majewskiego i Kuby Suchara, znanych z zespołu Robotobibok. Duet powstał w 2004 r. i przyjął formę swobodnie improwizującego kolektywu, w którym myślą przewodnią było poszukiwanie nowych rozwiązań dla takiego składu. Majewski i Suchar inspirowani dokonaniami takich mistrzów jak Don Cherry, Ed Blackwell, Max Roach tworzą muzykę akustyczną, podbarwioną syntezatorem minimoog, perkusjonaliami i samplerem, które jednak nigdy nie wychodzą na plan pierwszy. Najbardziej zainteresowani są surowym brzmieniem duetu trąbka/perkusja, w którym to uzyskują największą ekspresję i swobodę.

Perkusista Kuba Suchar i trębacz Artur Majewski współpracują z wieloma muzykami chicagowskiego jazzu, między innymi, jako członkowie Rob Mazurek’s Exploding Star Orchestra czy Sao Paolo Underground, czy Joshua Abrams Natural Information Society. Ich wyobraźnia ciążąca ku iście jazzowej improwizacji spotkała się ze sporym rezonansem w Europie i USA.

Na swej nowej płycie nadal eksploruje rozległe obszary post-jazzu. Ich wyobraźnia zdaje się nie mieć granic, a charakterystyczny, mieniący się różnymi odcieniami mariaż elektroniki oraz bogatej melodii i rytmu, stawia ich na pierwszej linii współczesnego jazzu. Podobnie jak w przypadku entuzjastycznie przyjętego albumu Revisit i koncertowego DVD Dew Point wydanych przez prestiżową amerykańską wytwórnię Delmark, Absent Minded dobitnie i pięknie przypomina, że jazz to żywy język, który nieustannie ukazuje nowe możliwości. Jazz Mikrokolektywu ma w sobie bogatą paletę barw, jest różnorodny i wymagający, a jednocześnie zdumiewająco piękny. To wyprawa w takie rejony emocjonalne, które można objąć tylko wówczas, gdy jesteśmy w stanie otworzyć się na wiele różnych języków naraz – Raymond Salvatore Harmon, producent.

www.mikrokolektyw.com

www.facebook.com/mikrokolektyw

BILETY:
► 20 Pln: Przedsprzedaży w barze w Powiększeniu + Newsletter
► 30 Pln: W dniu koncertu

► Zapisz się na newsletter i zarezerwuj bilet po 20 Pln
Tu możesz się zarejestrować: http://on.fb.me/XsIN3E

► Klub Powiększenie
Nowy Świat 27 (w podwórku)
http://www.klubpowiekszenie.pl/