Mikołaj Trzaska & Olbrzym i Kurdupel

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Stacja Kultura, Rumia
Data: 
19.02.2015
Godzina: 
19:00

Stacja Jazz to cykliczne spotkania z muzykami jazzowymi w Stacji Kultura w Rumi. Co trzy miesiące klub zaprasza najciekawszych muzyków z Pomorza oraz ich gości z Polski i zagranicy. 19-go lutego wystąpią Mikołaj Trzaska z duetem Olbrzym i Kurdupel. 

W ramach kolejnej odsłony Stacji Jazz zapraszamy na wyjątkowy koncert. Mikołaj Trzaska, Marcin Bożek i Tomasz Gadecki – połączenie trzech improwizujących indywidualności w Stacji Kultura.
OLBRZYM i KURDUPEL to duet improwizatorów, Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego, który na chwilę przed wydaniem pierwszej płyty opisywany był jako jeden z najświeższych zjawisk na scenie jazzowej, „namaszczony przez Mikołaja Trzaskę”. 19 lutego wszyscy trzej muzycy zagrają w Stacji Jazz.

Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się czołową postacią europejskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar, Resonance tria Riverloam. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej.

Olbrzym i Kurdupel – duet improwizatorów, którym wspólne muzykowanie pozwala spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i niczym nieskrępowani. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności, a wręcz przeciwnie – emocjonalne podejście do gry sprawia, że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.


CO? - Stacja Jazz: Mikołaj Trzaska & Olbrzym i Kurdupel
KTO? - Marcin Bożek, Tomasz Gadecki, Mikołaj Trzaska
GDZIE? - Stacja Kultura, Rumia
KIEDY? - 19/02/2015, 19:00
BILETY? - wstęp wolny