Mikołaj Trzaska / Jacek Mazurkiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu/Nowy Teatr, Warszawa
Data: 
14.05.2017
Godzina: 
20:00

"Nightly Forester" - wspólny projekt Mikołaja Trzaski i Jacka Mazurkiewicza, usłszymy 14-go maja w Pardon To Tu/Nowy Teatr.

Mikołaj Trzaska, ikona jazzowej awangardy w Polsce i Jacek Mazurkiewicz, kontrabasista i kompozytor, w sierpniu 2015 roku w ostępach kaszubskich lasów, nieopodal wioski Wdzydze Kiszewskie nagrali wydaną w Multikulti Project płytę "Nightly Forester", która jest wyrazem nieposkromionej wyobraźni, aktem autonomicznej kreacji dwóch znakomitych artystów. 

Wielki polski dyrygent Leopold Stokowski, powiedział kiedyś, że "jazz jest najbardziej zdumiewającym zjawiskiem w całej historii muzyki światowej". Można zaryzykować twierdzenie, że jazz jest także najbardziej naturalną formą wypowiedzi artystycznej w przestrzeni muzyki. Oczywiście, jeśli uznamy, że fundamentem tej formy wypowiedzi jest wolna improwizacja.

Na "Nightly Forester" muzycy pogłębiają swoje poszukiwania w obszarze improwizacji. Znaczną część płyty wypełniają improwizacje bazujące na sonorystycznych i instrumentalnych dialogach, a pojawiające się melodyczne motywy są raczej wynikiem improwizacji a nie jej źródłem. Jest to drugi album muzyków po limitowanym do 56 egzemplarzy analogowym krążku “RUNO” wydanym nakładem AltanovaPress.

KTO? – Mikołaj Trzaska, Jacek Mazurkiewicz
GDZIE? – Pardon, To Tu/Nowy Teatr, Warszawa
KIEDY? – 14/05/2017, 20:00
BILETY? - 35 PLN (w dniu koncertu) / 29 PLN (w przedsprzedaży)