MIKE MAJKOWSKI + PAWEL SZPURA + ŁUKASZ RYCHLICKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cafe Kulturalna, Warszawa
Data: 
11.12.2012

MIKE MAJKOWSKI + PAWEL SZPURA + ŁUKASZ RYCHLICKI

MIKE MAJKOWSKI: kontrabas. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i zagranicą z wieloma Australijskimi znakomitościami takimi jak: Mike Nock, Dale Barlow, Dave Panichi, Kristin Berardi, Elana Stone, Vince Jones oraz Sean Wayland. Jest również członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiących śmietankę sceny jazzowej Sydney. Aktualnie jego projekty to min: trio w / Chris Abrahams & James Waples, Blip - duo w / Jim Denley, Strike - trio w / Jon Rose & Clayton Thomas), BassLoveIII - duo w / Morten J. Olsen, oraz koncerty solo. Występował też z takimi znakomitościami jak: Han Bennink, Paul Lovens, Axel Dorner, Toby Delius, Tony Buck, Robbie Avenaim, Sean Baxter, Seijiro Murayama, Mike Cooper, Tristan Honsinger, Clare Cooper, Cor Fuhler, Magda Mayas, Alexander von Schlippenbach, Robin Hayward, Mats Gustafsson, Gunter Hampel.
Obecnie intensywnie współpracuje z Mikołajem Trzaską. Był członkiem jego zespołu podczas doskonale przyjętego koncertu ze ścieżką dźwiękową do filmu Róża na tegorocznym Off Festivalu i wysępuje z nim także w duecie.

PAWEŁ SZPURA: perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim. Jest członkiem uznanych zespołów takich jak CUKUNFT, czy HERA. Także był w składzie koncertu z muzyką do Róży na Off Festivalu.

ŁUKASZ RYCHLICKI: gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów (także z cenionymi zespołami takimi jak: Deerhoof, Tortoise, Joe Lally (Fugazi) etc). Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO.

Cafe Kulturalna, g. 22:00
Wstęp: 15zł