MiC: Corey Wilkes' Improvised Soul Projekt

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Scena na Piętrze, Poznań
Data: 
26.11.2011

MADE IN CHICAGO

Corey Wilkes' Improvised Soul Projekt

Corey Wilkes – trumpet
Robert Irving III – piano
Kahil ElZabar – drums
Junius Paul – bass
Fareed Haque - guitar
Meagan McNeal - vocal
Makaya McCraven - drummer
Val Jeanty Turntablist

Corey Wilkes jeden z najzdolniejszych chicagowskich muzyków młodego pokolenia. Niesłychanie wszechstronny trębacz. Skala umiejętności pozwala mu wykonywać zarówno repertuar z głównego nurtu standardów, jak awangardowy jazz, czy fusion lub hip hop. 
Wilkes jako dziecko dorastał na przedmieściach Chicago, otoczony brzmieniem bluesa, R&B, soulu, funku i jazzu. Po trąbkę sięgnął po raz pierwszy w wieku 10 lat, uczęszczając w szkole na lekcje gry w zespole muzycznym. Dojrzałością znacząco wyprzedzał swoje roczniki, wkrótce trafił do Illinois All State Honors Jazz Combo, będąc pierwszym w historii szkoły uczniem, któremu udało dostać się do tego zespołu.
Swoje rzemiosło doskonalił jako student Berklee College of Music w Bostonie. Studiował tam grę na trąbce pod kierunkiem Tigera Okoshimy i Charliego Lewisa Juniora. Opuścił studia, przenosząc się do Nowego Orleanu, gdzie zintegrował się z lokalną sceną muzyczną, biorąc udział w jam session i grając z wieloma różnymi zespołami.
Po powrocie do Chicago wstąpił do Association for the Advancement of Creative Musicians. Występował u boku licznych wirtuozów jazzu, takich jak m.in.: Wynton Marsalis, Roy Hargrove, James Moody, Kurt Elling, Fred Anderson, Von Freeman, Greg Osby, James Carter, Roscoe Mitchell, Clark Terry, Harry „Sweets” Edison czy Mulgrew Miller. Grał też sety z DJ Logic. W składzie Art Ensemble of Chicago, zajął miejsce nieodżałowanego Lestera Bowie. W październiku 2003 r. zaproszono Corey'ego do udziału w tournee grupy po Zachodnim Wybrzeżu, a jego występy w ramach tournee otrzymały bardzo entuzjastyczne recenzje. Corey stał się w rezultacie formalnym członkiem Art Ensemble of Chicago. Grupa koncertuje w Stanach Zjednoczonych, Europie i na innych kontynentach. Wilkes brał udział w fantastycznych sesjach Ernesta Dawkinsa CHICAGO 12, jest członkiem nowego kwintetu Roscoe Mitchella. Wydał trzy autorskie albumy Drop It, Corey Wilkes Abstrakt Pulse oraz najnowszy Kind of Miles.

Scena na Piętrze, godz. 20:00

bilety: I Miejsca: 60 pln