MF: Igor Boxx (Ninja Tune) & VJ Spectribe

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mózg, Bydgoszcz
Data: 
18.11.2011

7. Mózg Festival

Igor Boxx (Ninja Tune) & VJ Spectribe

Igor Boxx to solowy projekt Igora Pudło - współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych ubiegłego dziesięciolecia.

Skalpel ma na koncie dwa wydawnictwa („Skalpel” 2004, „Konfusion” 2005), które ukazały się nakładem legendarnej londyńskiej wytwórni Ninja Tune.
Igor nową dekadę otworzył solowym projektem Igor Boxx, którego owocem jest album „Breslau”, wydany w barwach Ninja Tune. Płyta to muzyczna fantazja na temat oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną w 1945r. Wrocław Igora Boxxa to niezwykle sugestywny, różnorodny i abstrakcyjny świat, opisany nowoczesnym muzycznym językiem. Muzyka artysty pełna jest niepokojących, psychodelicznych dźwięków składających się zarówno na pełne energii, mocno zrytmizowane utwory jak i mroczne, ambientowe dźwiękowe krajobrazy. Kompozycje odwołują się do tradycji krautrocka, jazzu, hip hopu, awangardy czy muzyki filmowej, co stanowi doskonałą syntezę najważniejszych wątków współczesnej muzyki. Mieszanka ambitnej elektroniki z elementami psychodelii spotyka się na koncertach ze spektakularnymi wizualizacjami.
Jesienna trasa Igora jest wariacją na temat płyty „Breslau”, a zarazem klubową odsłoną projektu. Jest to hybryda elektronicznego live actu i wyrafinowanego didżejskiego seta połączona z VJingiem na najwyższym poziomie.
Na scenie Igorowi towarzyszy VJ Spectribe (Karol Rakowski). Jeden z najbardziej utalentowanych polskich VJ’ów, reżyser multimediów dla projektów teatralnych, współtwórca postprodukcji nominowanego do Oskara „Królika po Berlińsku” jest odpowiedzialny za spektakularną, wizualną cześć show.

Klub Mózg, godz. 24:00

Bilety na koncerty w Teatrze Polskim - 35 zł na każdy dzień.

Pozostałe działania w "Mózgu" - wstęp wolny.

Bitely do nabycia w klubie "Mózg", codziennie od godz. 18:00 lub w kasie Teatru Polskiego

Istnieje również możliwość rezerwacji pod adresem: stowarzyszeniemozg@mozg.art.pl