MEDESKI MARTIN & WOOD

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Rozrywki, Chorzów
Data: 
22.04.2012

MEDESKI MARTIN & WOOD

John Medeski - keyboard

Billy Martin - drums

Chris Wood – bass

MM&W to obok Pat Metheny Group najbardziej rozpoznawalna i zasłużona formacja w świecie jazzu. W muzyce tria każdy odnajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy jest się fanem hiphopu, funku, soulu, bluesa, progresywnego rocka, tradycyjnego jazzu czy wielbi się twórczość kogoś tak charakterystycznego i utytułowanego jak John Zorn czy John Scofield. Kolaże różnorodnych cytatów z historii muzyki na instrumenty klawiszowe, bass i perkusję, eklektyczne podejście do materii dźwiękowej, paleta barw i brzmień godna najbardziej nowatorskich twórców elektro powoduje, że trzech zaprzyjaźnionych muzyków współpracowali, współpracują oraz często pojawiają się na przeróżnych imprezach muzycznych, które wykraczają daleko poza pojęcie tradycyjnego jazzu.

Medeski, Martin & Wood doskonale połączyli to, co w muzyce improwizowanej najważniejsze: niebanalną i nowocześnie brzmiącą rytmikę, własne charakterystyczne i od razu rozpoznawalne brzmienie, oryginalne pomysły melodyczne oraz energetyczne improwizacje. W ich muzyce słychać największych: Jamesa Browna, Duke Ellingtona, Sun Ra, Johna Coltranea, Sly and Familly Stone, Herbie Hancocka, Weather Report, EL&P, Hendrixa i oczywiście legendę jazzowych organów  Jimmy Smitha. Zespół MM&W już od początku swojej kariery, w 1992 roku, szybko ewoluował. Jednak uzupełnienie fortepianu o organy Hammonda oraz wzbogacanie brzmienia o kolejne analogowe instrumenty klawiszowe, takie jak: Mellotron, Moog, Melodica, Clavinet czy Rhodes dała początek prawdziwej MM&W-manii.

Własny niepowtarzalny styl, połączony z wrażliwością na to, co jest najnowsze w muzyce, stanowi dziś o wielkim komercyjnym sukcesie zespołu zespołu, który w 2011 roku ma na swoim koncie 23 płyty CD oraz koncerty na wszystkich liczących się festiwalach, w salach koncertowych i klubach muzycznych na świecie. Billy Martin mówi: „sukcesem zespołu jest, to, że podziwiamy się nawzajem, stanowimy rodzinę i jesteśmy po prostu przyjaciółmi, którzy uwielbiają improwizację, dobrą zabawę i eksperymenty muzyczne” a John Medeski dodaje: jesteśmy zespołem, staramy się stworzyć pewną energię razem. Staramy się dotrzeć do określonego miejsca i publiczności. W każdym miejscu jest inaczej i to się czuje. Staramy się być na to jak najbardziej otwarci”.

Teatr Rozrywki, godz. 19:00

bilety: 190, 170, 150, 130
dostępne od dnia 1.02.2012 w kasie teatru: www.teatr-rozrywki.pl oraz na portalach:
www.ticketportal.pl oraz ticketpro.pl