Mazzoll / The Love And Beauty Seekers

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dworzec Tatrzański, Zakopane
Data: 
17.10.2014
Godzina: 
20:00

17-go października w zakopiańskim klubie Dworzec Tatrzański, z jubileuszowym koncertem, z okazji wydnia płyty "a" wystąpi Jerzy Mazzoll. Po dwudziestu latach od wydania przełomowaej dla polskiej muzyki improwizowanej płyty "a" Mazzoll powraca do zawartych na niej tematów by nadać im kolejny sens. Na trasie poprzedzającej huczne obchody tego jubileuszu (19.12.2014 Mózg Powszechny, Warszawa) towarzyszyć mu będą młodzi: The love and beauty seekers.

Mazzoll - Wirtuoz klarnetu basowego sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w. Był jednym z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej w polskim jazzie, odciął się jednak od tego nurtu tworząc ideę Arhythmic perfection i zajął się europejskim aspektem improwizacji w sztuce. Na początku l.90 spotkał Dereka Baileya i na jego osobiste zaproszenie wyjechał do Londynu na legendarny już festiwal company week. Producentem jego pierwszej płyty Perplex był Tony Oxley. Mazzoll współpracował także z orkiestrą Django Batesa i kwartetem Petera Brotzmana. Wydał serię płyt Diffusion Ensamble, improwizując na scenie z artystami różnych dziedzin sztuki. W czasie tej praktyki spotkał Petera Kowalda i Olgę Szwajgier i poprowadził z nimi warsztaty które miały wpływ na całe pokolenie muzyków. Tworzy festiwal Art Depot zajmujący się naturą improwizacji w różnych kulturach. Wydał 15 płyt, które zmieniły oblicze polskiej muzyki improwizowanej. Lata 2012 i 2013 są czasem jego powrotu na rynek wydawniczy, na którym ukazały się kolejno jego płyty: Minimalover, Jeden dźwięk i Pan Bóg oraz oczekiwana Responsio Mortifera, a także Rite of spring variation. Arhythmic Perfection vol.1

The Love And Beauty Seekers - trio muzyków poszukujących. Eksplorują oni dźwiękowe możliwości jakie daje trio saksofon-kontrabas-perkusja, poszerzając rejony wyobraźni, próbując odnaleźć piękno i miłość. Własne kompozycje oraz swobodna improwizacja kolektywna przekazują wolność i energię, zabierając słuchacza do innej rzeczywistości. W skład zespołu wchodzą Jędrzej Łagodziński (saksofon tenorowy), Franciszek Pospieszalski (kontrabas) i Szymon Gąsiorek (perkusja). Muzycy mieszkają w Kopenhadze, gdzie studiują razem w Rhythmic Music Conservatory. Biorą lub brali udział także w projektach takich jak: Orkester Orkiestra!, Leopold B., I Love My Mother, FreeO, Pimpono Ensemble, Meagre Quartet i innych.

CO? –  "a" 20th anniversary pre-tour
KTO? – Mazzoll / The Love And Beauty Seekers: Szymon Gąsiorek,  Jędrzej Łagodziński, Franciszek Pospieszalski
GDZIE? – Dworzec Tatrzański, Zakopane
KIEDY? – 17/10/2014, 20:00
BILETY? – 20 zł