Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
19.03.2015
Godzina: 
21:30

Autorski projekt gitarzysty Szymona Miki i pianisty Mateusza Pałki z udziałem uznanych muzyków. Kwartet powstał jesienią 2012 roku w Krakowie, spotkanie tych czterech muzyków zaowocowało stałą współpracą. Muzyka grana przez grupę jest inspirowana przez współczesną scenę amerykańską i europejską;  to mieszanina własnych kompozycji, improwizacji , standardów jazzowych. 19-go marca wystąpią w krakowskim Harris Piano Jazz Bar.

Mateusz Pałka - urodzony w Krakowie; kompozytor, pianista jazzowy młodego pokolenia. Zaczął grać na fortepianie i akordeonie w wieku lat pięciu. Studiuje w klasie fortepianu jazzowego dr Piotra Wyleżoła w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest uczestnikiem wielu warsztatów jazzowych w Polsce i za granicą prowadzonych przez mistrzów takich jak Ed Cherry, Chuck Israels, Kenny Garrett, Eddie Henderson, Ben Street, David Liebman, Chick Corea, Billy Hart. Stypendysta powiatu krakowskiego 2010/2011r. Na co dzień czynnie udziela się w krakowskich klubach muzycznych. Koncertował w wielu krajach Europy tj. Austria, Słowacja, Szwajcaria, Chorwacja, Czechy, Finlandia. Jest współ-liderem projektu Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet , który w listopadzie 2013r został laureatem Grand Prix Azoty Tarnów International Contest.

 

Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet - Popyt (CD trailer) by Jazzariumpl on Mixcloud

 

Szymon Mika (ur. 1991) - młody utalentowany gitarzysta jazzowy, zdobywca nagrody Grand Prix Indywidualność Jazzowa roku 2012 na festiwalu Jazz nad Odrą oraz Grand Prix na Grupa Azoty Jazz Contest 2013 z autorskim projektem Pałka/Mika Quartet oraz Nagrody Specjalnej dla Największego Talentu tego konkursu, I miejsca na konkursie Young Best Jazz, gdzie otrzymał także wyróżnienie dla najlepszego solisty, Nagrody Specjalnej na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2015, II Nagrody na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (z zespołem Organ Spot). Regularnie występuje w krakowskich klubach muzycznych, koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą. Student Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik warsztatów jazzowych, pobierał lekcje m.in. u Petera Bernsteina, Eda Cherrego, Davida Doruzki. Współpracuje z czołówką polskiej sceny jazzowej. Występował na wielu festiwalach muzycznych m.in. “Montreux Jazz Festival”, „Śląski Festiwal Jazzowy”, “Jazz Nad Odrą”, międzynarodowy „ 1st European Hammond Festival”, "Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie",a także "Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami" i wiele innych.

CO? - Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet
KTO? - Grzegorz Masłowski, Szymon Mika, Mateusz Pałka, Alan Wykpisz
GDZIE? - Harris Piano Jazz Bar, Kraków
KIEDY? - 19/03/2015, 21:30
BILETY? - 15 zł / 20 zł