Mateusz Franczak

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Pogłos, Warszawa
Data: 
26.04.2018
Godzina: 
20:00

26 kwietnia, na dzień przed oficjalną premierą płyty "Night-night”, na scenie warszawskiego klubu Pogłosu, wystapi Mateusz Franczak, w towarzystwie Huberta Zemlera i Adama Podniesińskiego.

Mateusz Franczak po doskonale przyjętym debiucie „long story short” - wraca z nowym materiałem „Night-night”, który ukaże się 27.04 nakładem wytwórni too many fireworks. Będzie dostępny zarówno na CD, jak i na winylu.
Płyta - zawierająca minimalistyczne w formie, osobiste piosenki i utwory instrumentalne - została nagrana w warszawskim Teatrze Syrena, co miało ogromny wpływ na proces powstawania albumu. Atmosfera teatru zainspirowała liczne eksperymenty na poziomie wykonania oraz performatywne podejście do nagrywania głosu, w wyniku czego Mateusz w każdym utworze wciela się w inną postać.
Gościnnie na płycie wystąpili: Adam Podniesiński (elektronika), Paweł Szamburski (klarnet), Patryk Zakrocki (altówka, mbira) i Hubert Zemler (perkusja). Za realizację, miks i mastering płyty odpowiada Marcin Bociński, znany ze współpracy z takimi artystami, jak m.in. Wacław Zimpel, Kuba Ziołek, Jacaszek i Mikołaj Trzaska.

Mateusz Franczak - Multiinstrumentalista, wokalista, improwizator, związany z zespołami Giorgio Fazer, HOW HOW i Daktari. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Hubert Zemler i Resina. Współtwórca i uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych oraz warsztatów (m. in. SIM - The School for Improvisational Music, NY, USA). Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Eurosonic Noorderslag, OFF Festival, Enea Spring Break, Zandari Festa, JazzFest Berlin, c/o pop Festival, Open'er Festival, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja czy Festiwal Nowa Muzyka Żydowska. W 2016 poszerzył swoje działania o współpracę z artystami wizualnymi, między innymi Weroniką Ławniczak i Polą Dwurnik

CO? – Mateusz Franczak & Goście
KTO? – Mateusz Franczak, Adam Podniesiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Hubert Zemler
GDZIE? – Klub Pogłos, Warszawa
KIEDY? – 26/04/2018, 20:00
BILETY? – 20 PLN