Masur / Masecki / NFM Filharmonia Wrocławska

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
14.02.2020
Godzina: 
19:00

Marcin Masecki wystąpi 14 lutego, w Narodowym Forum Muzyki, w towarzystwie NFM Filharmonii Wrocławskiej, na czele której stanie Ken-David Masur. 

Do klasyki muzyki amerykańskiej należy Koncert F-dur George’a Gershwina, napisany przezeń w 1925 roku. W dziele tym, podobnie jak w innych kompozycjach, twórca w udany sposób połączył ze sobą świat muzyki zwanej potocznie klasyczną i jazzu, tworząc zupełnie nową jakość. Solistą będzie Marcin Masecki, artysta znany z niekonwencjonalnych pomysłów i twórczego podejścia do wykonywanych utworów.

Ukoronowaniem całego koncertu będzie zaś II Symfonia Siergieja Rachmaninowa, jedna z najbardziej znanych i rozbudowanych kompozycji orkiestrowych tego twórcy. To dzieło pod wieloma względami typowe dla jego stylu. Z jednej strony pełno w nim rozlewnych, śpiewnych melodii i ogromnych emocji, z drugiej zaś skonstruowane jest w misterny sposób. Kompozytor wplótł tu nawet muzyczny symbol. Jest nim cytat ze średniowiecznej sekwencji Dies irae – symbol śmierci i żałoby, który Rachmaninow lubo umieszczał w wielu swoich utworach.

CO? – Masur / Masecki / NFM Filharmonia Wrocławska
KTO? – Ken-David Masur, Marcin Masecki, NFM Filharmonia Wrocławska
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 14/02/2020; 19:00
BILETY? – 80 zł -10 zł