Mark Turner Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
03.12.2016
Godzina: 
20:00

3-go grudnia, w poznańskim Blue Note Jazz Club, wystąpi Mark Turner. Uważany za jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich saksofonistów tenorowych wystąpi ze swoim kwartetem muzycznych gwiazd.

Od dwóch dekad Mark Turner zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w świecie współczesnego jazzu. W 2013 roku rozpoczął nowy, pasjonujący etap pracy twórczej – współpracy z nowymi muzykami przy zupełnie nowych projektach i nagraniach, zarówno w składach, w których występował jako lider, jak też w zespołach innych muzyków – pianisty Stefana Bollani, gitarzysty Gilada Hekselmana, pianisty Babtiste Trotignona, czy też w kwartecie Billy’ego Harta, z którym Turner współpracuje od dekady, i z którym wydał już dwie płyty. Kontynuuje swoją pracę jako członek formacji Fly, wspólnie z basistą Larrym Grenadierem i perkusistą Jeffem Ballardem.

Urodzony w Ohio Mark Turner wychowywał się w południowej Kalifornii otoczony muzyką.
– Zawsze było dużo R’n’B, jazzu, soulu i gospel w domu – wspomina Turner. – To były wczesne lata 70., a moja matka i ojczym byli pierwszym pokoleniem młodych, czarnych profesjonalistów i intelektualistów w dotychczas białej wyższej klasie średniej. Razem z przyjaciółmi chodzili na jazzowe koncerty, co mnie bardzo intrygowało. Podobnie, jak historia jazzu i afro-amerykańskiej kultury. A ponieważ mój ojciec (zmarł gdy miałem rok) grał na saksofonie, to myślę, że podświadomie w ten sposób próbowałem nawiązać z nim więź.

CO? - Mark Turner Quartet
KTO? - Mark Turner, Avishai Cohen, Joe Martin, Damion Reid
GDZIE? - Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? - 03/12/2016, 20:00
BILETY? - 75 zł