Mark Alban Lotz / Mazur / Chołoniewski / Wiesnoswski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
06.03.2018
Godzina: 
20:00

6 marca, w krakowskim klubie Alchemia multi flecista Mark Alban Lotz wykona jeden ze swoich recitali solowych, a następnie zagra ze znanymi już nam dobrze muzykami polskiej sceny improwizowanej: Rafałem Mazurem (bass),  Marekiem  Chołoniewskim (electronics) oraz  Leszkiem Wiesnoswskim (fl, fx).

„Fakt, iż Mark  jest w Polsce postacią cokolwiek jeszcze anonimową jest zadziwiający. Dziwi zwłaszcza, gdy zdamy sobie sprawę z liczby, rozpiętości stylistycznej i jakości artystycznej dokonań muzyka, który jako syn „jazzowego etnografa” Rainera E. Lotza otwartością i poszukiwaniami nasiąknął i w swojej pracy od lat je wykorzystuje. Wykształcony zarówno klasycznie jak i jazzowo, ma dziś na koncie co najmniej po jednej płycie nagranej z artystami z każdego bodaj kontynentu, a wśród współpracowników, poza istotnymi europejskimi figurami sceny free/improv (jak Han Bennink czy Johannes Bauer) jednym tchem można wymienić muzyków z Mołdawii (skrzypek Anatol Steffanet), Bułgarii (tamtejsza legenda akordeonu Petar Rachlev) czy Turcji (Kamil Erdem), jak i Senegalu, Kuby, Indii oraz Tybetu.” (Jazzarium)

Spotkanie tego nieustraszonego improwizatora i kompozytora, z tymi trzema polskimi wolnymi duchami, stworzy muzykę na najwyższym poziomie!

CO? – Mark Alban Lotz / Mazur / Chołoniewski / Wiesnoswski
KTO? –  Mark Alban Lotz, Rafał Mazur, Marek Chołoniewski, Leszek Wiesnoswski
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 06/03/2018, 20:00