MARIUSZ BOGDANOWICZ QUARTET: SYNTONIA

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazzarium Cafe, Warszawa
Data: 
13.06.2012

MARIUSZ BOGDANOWICZ QUARTET: SYNTONIA

Mariusz Bogdanowicz - kontrabas

Adam Wendt - saksofony

Miłosz Wośko - fortepian

Sebastian Frankiewicz – perkusja

SYNTONIA, po grecku współbrzmienie, oznacza sposób odnoszenia się do ludzi, charakteryzujący się chęcią do nawiązywania kontaktu emocjonalnego i poczuciem bliskości z nimi. SYNTONIA to kontynuacja poprzedniego projektu Mariusza Bogdanowicza CONFITEOR SONG, metaforycznie odwołującego się do młodopolskiego manifestu Stanisława Przybyszewskiego.

Muzyka kwartetu to kompozycje leadera. Jest ona bardzo osobista a zarazem komunikatywna, o wyeksponowanej melodyce, dużej przestrzeni i mocnym ładunku emocjonalnym. Pomimo, że obraca się w kręgu idiomu jazzowego, silnie osadzona jest w kulturze europejskiej. To propozycja brzmienia uniwersalnego, adresowanego do każdego wrażliwego odbiorcy, bez względu na preferencje stylistyczne. Zespół ma na swoim koncie liczne koncerty m.in. na festiwalach: Warsaw Summer Days ‘93, Pomorska Jesień Jazzowa 93, Gdynia Summer Jazz Days 94, Jazz nad Odrą ’93 i ‘94, Festiwal Kultury Europy Środkowej ‘98 w Londynie, Jazz Jamboree ‘99, International Performing Arts Festival SHAPE 2000 w Belgii, Corso Polonia 2003 w Rzymie oraz liczne nagrania telewizyjne i radiowe. Ciekawostką jest, że z kwartetem wystąpił w ’93, podczas workshopu w klubie Akwarium, legendarny perkusista zespołów Yes i Kign Crimson - Bill  Brufford.

Z zespołem Mariusza Bogdanowicza współpracowali: Zbigniew Namysłowski – saksofon altowy, Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon; Krzysztof Herdzin – fortepian, Bill Molenhof (USA) – wibrafon, Brandon Furman (USA) – gitara elektryczna i akustyczna, Artur Lesicki – gitara elektryczna i Piotr Biskupski – perkusja.

Jazzarium Cafe, godz. 20:00

Bilety: 20zł