Marita Albán Juárez Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
27.01.2018
Godzina: 
21:30

Marita Albán Juárez Quartet to grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków, wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela. Zespoł wystąpi 27 stycznia w Harris Piano Jazz Bar, w Krakowie.

Marita od kilku lat koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej m.in Efekt Chopina Chopin Reloaded, 2010. prod. VisionHouse/BBCWorld…

Dominik Wania, obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego, poza intensywną działalnością koncertową, na gruncie muzyki improwizowanej – współczesnej, jazzowej z elementami elektroniki fascynuje się Mauricem Ravelem i jemu poświęcił debiut swojego zespołu. Stale grywa z Tomaszem Stańko i muzykami związanymi z wytwórnią ECM. Wykłada improwizację jazzową w Krakowie w Akademii Muzycznej.

Jose Manuel jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, oprócz latin-jazzu angażuje się w muzyką współczesną, elektroniczną, bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona & The Pimps oraz założycielem kolektywu – orkiestry salsowej Salsa Central.

Andrzej Święs ma w dorobku dziesiątki płyt i od lat jest jednym z najlepszych i najciekawszych basistów młodego pokolenia, występował m.in. z Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard i wszystkimi mistrzami polskiego jazzu. Od kilku lat co roku nominowany za swoje nagrania do nagród polskiej fonografii Fryderyk.

Płyta kwartetu Marity Albán Juárez „Aguas Calientes” ukazała się latem 2015 r. nakładem hiszpańskiej wytwórni YoukaliMusic.

CO? – Marita Albán Juárez Quartet
KTO? – Marita Alban Juarez, Dominik Wania, Andrzej Święs, Jose Manuel Alban Juarez
GDZIE? – Harris Piano Jazz Bar, Kraków
KIEDY? – 27/01/2018, 21:30
BILETY? – 40 PLN / 30 PLN