Marek Napiórkowski Sextet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Gdańsk/Jaśkowa Dolina
Data: 
18.04.2015
Czas trwania: 
28.08.2015

28-go sierpnia, w Jaśkowej Dolinie wystąpi Marek Napiórkowski wraz z zespołem. W programie usłyszymy utwory z nominowanej do Fryderyka 2014 płyty - UP!

Album UP! swoją premierę miał w listopadzie 2013 roku. Zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem płyta to niewątpliwie dzieło bez precedensu w historii polskiego jazzu. Sam Napiórkowski charakteryzuje ją jako efekt artystycznych i życiowych poszukiwań, deklarację dojrzałego człowieka, który nie chce oglądać się do tyłu. W nagraniu albumu wzięli udział wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin (fortepian, flet), Adam Pierończyk (saksofon), Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy, saksofon), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja). Płyta Up! wzbudziła duże uznanie krytyków i publiczności, czego świadectwem jest nominacja do nagrody FRYDERYK 2014 w kategorii „Jazzowy album roku”.

Marek Napiórkowski to znany i ceniony gitarzysta i kompozytor. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, dwukrotnie uznany przez czytelników „Jazz Forum” za gitarzystę roku. Koncertował w wielu krajach Europy, w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji i Chinach. Na swoim koncie ma cztery albumy solowe i ponad 140 płyt nagranych z uznanymi wykonawcami polskimi i zagranicznymi. Współpracował między innymi z Patem Methenym, Clarencem Pennem, Gilem Goldsteinem, Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, czy Wojciechem Karolakiem.

CO? – Marek Napiórkowski Sextet
KTO? – Paweł Dobrowolski, Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Adam Pierończyk
GDZIE? – Jaśkowa Dolina
KIEDY? – 28/08/2015