Marco Lo Russo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazzarium Cafe, 00-679 Warszawa,ul. Wilcza 50/52
Data: 
01.12.2013
Godzina: 
20:00
Po występach na Kubie, Ukrainie i w Rosji, Kanadzie i Nowym Jorku
Marco Lo Russo w Polsce

Jest wirtuozem akordeonu.
Nagrał wiele płyt, jest laureatem nagród i prestiżowych nominacji włoskich i międzynarodowych konkursów. Wykonuje muzykę klasyczną, ambitny jazz i lekkie disco dance. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, filmów. Szczególnym uczuciem darzy tango.
Swoją publiczność zachwyca nie tylko graną przez siebie muzyką, ale także wypowiadanym słowem. Jego sceną są teatry, katedry, studia telewizyjne Tv Rai.
Doświadczenie zdobył pracując u boku zdobywcy Oskara - Nicoli Piovani, twórcy muzyki do filmu: „La vita è bella” – „Życie jest piękne”.
Przez wiele lat współpracował ze znaną w Polsce piosenkarką, śpiewającą po francusku, In- Grid.
Będąc w posiadaniu dyplomów prestiżowych Szkół Muzycznych: Konserwatorium im. G. Rossini – Pesaro i Konserwatorium S. Cecylii w Rzymie, dzisiaj swoją wiedzą dzieli się z młodzieżą w założonym przez siebie Centrum Szkolenia Marco Lo Russo Music Center.
Miał przywilej występować przed papieżami: Benedyktem XVI i Franciszkiem. Zagrał w Katedrze w Turynie, podczas wystawienia Całunu i w Bazylice Św. Piusa X w Lourdes.
Po występach na Kubie, Ukrainie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w Rosji, Marco Lo Russo, wybiera się na koncerty do Polski. Jego sentyment do naszego kraju zaowocował wspólnym utworem z Agnieszką Chrzanowską pt.: „Nostalgia i ty”.


w programie:
jazz
etno jazz
znane włoskie i międzynarodowe przeboje
własne aranżacje i kompozycje


www.marcolorusso.com

WSTĘP WOLNY