Marco Eneidi's Cosmic Brujo Double Mutafuka Trio - ODWOŁANY

Miejsce: 
Pardon To Tu, Warszawa
Data: 
14.07.2013

Z przykrością informujemy, ze zaplanowany na Niedziele, 14.07.2013 Koncert "Marco Eneidi's Cosmic Brujo Double Mutafuka Trio" z powodu choroby Marco Eneidiego nie odbędzie się. Bilety zakupione przy barze można zwrócić, a za zakup online dokonamy przelew zwrotny.

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuacje i życzymy Marco Eneidiemu zdrowia!!

 

Marco Eneidi's Cosmic Brujo Double Mutafuka Trio

2 Tria, 6 Muzyków - Szczera Avantgarda!!
Trio No.1:
Marco Eneidi - Saksofon
Itzam Cano - Kontrabas
Gabriel Lauber - Perkusja

Trio No.2:
Marek Pospieszalski - Saksofon
Ksawery Wojcinski - Kontrabas
Michał Trela - Perkusja

Marco Eneidi's Cosmic Brujo Double Mutafuka Trio czerpie motywy i inspirację z nowojorskiej energii Avant-Gard/Free Jazz oraz politycznej ekspresji dekady lat ‘60. Przedstawia kompozycje w stylu prezentowania, a także zapisie nutowym Cecila Taylora, używając pomysłów z Unit Structures. Jednakże wszystko to w systemie i pomyśle pasującym do nowych dźwięków trzeciego tysiąclecia.

The Double Trio powstało na bazie pochodzącego z Meksyku Cosmic Brujo Mutafuka trio, w którego skład wchodzi kontrabasista Itzam Cano, perkusista pochodzący ze Szwajcarii Gabriel Lauber, oraz saksofonista altowy Marco. Połączyli oni siły wraz z Polish Trio Y, czyli saksofonistą Markiem Pospieszalskim, kontrabasistą Ksawerym Wójcińskim oraz perkusistą Markiem Trela.

Muzyka ta na pewno nie jest dla ludzi trwożliwych. To awangardowa, tworząca dysonans, pełna szczerych uczuć i wysokiej energii sztuka pełna piękna. Od ciszy do pełnego zagęszczenia dźwiękami, melodyczna, harmoniczna, rytmiczna wirtuozeria. Słuchacze, którzy znają i cenią Albert Ayler znajdą tu tę samą pasję.

Siła kompozycji polega na głębokim przekonaniu Eneidiego, że źródła z których czerpał są dalekie od wyczerpania i wciąż stanowią lingua franca dla improwizacji.

Pardon To Tu, g. 20:30

wstęp: 20zł