Marcin Olak / Patryk Zakrocki / Mikołaj „Miki” Wielecki

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
10.01.2016
Godzina: 
20:30

Istotą tego projektu jest improwizacja. Otwarta, niczym nieskrępowana. Muzycy tworzący to trio mają za sobą różne doświadczenia: występowali na najważniejszych festiwalach jazzowych, grali z orkiestrami symfonicznymi, czy komponowali i wykonywali muzykę do spektakli teatralnych i filmów. 10-go stycznia w Pardon, To Tu wystąpią gitarzysta Marcin Olak wraz z skrzypkiem Patrykiem Zakrockim i perkusjonalista Mikolajem Wieleckim.

Marcin Olak - gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk improwizujący i eksperymentujący, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów, gra też na gitarach elektrycznych.

Marcin chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyką współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free - jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form.

 

Marcin Olak / Patryk Zakrocki / MIkołak "Miki" Wielecki - Spontaneus Chamber Music vol. 1 by Jazzariumpl on Mixcloud

 

 

Patryk Zakrocki - muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Patryk Zakrocki zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Dyryguje zespołami improwizatorów i sam improwizuje i komponuje.

Opublikował 12 albumów, w tym dwa solowe. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza.

Autorska ścieżka dźwiękowa napisana do obrazów, poza licznymi pokazami w Europie, była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Chinach i Japonii.

Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, współtworzył „Inwazję dźwięku” w Zachęcie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator wystepował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Norbertem Kubaczem, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wieloma innymi muzykami.

Mikołaj „Miki” Wielecki - Ukończył Iberystykę w Warszawie pracą o rumbie kubańskiej. Grę na etnicznych instrumentach perkusyjnych studiował w Byhoojskollen (Dania) a przede wszystkim u źródeł: w Hawanie, gdzie przebywał w latach 1999-2000, 2002 i 2007, w Rio de Janeiro (2010) oraz w Andaluzji (2006, 2008, 2012).

Koncertował i nagrywał z takim artystami i zespołami jak: Natalia Natu Przybysz, Pablo Pavo i Praczas, Masala Sound System, Antonina Krzysztoń, Rei Ceballo i Calle Sol, Magda Navarrete i Noche de Boleros (muzyka latynoska), Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Włodek Pawlik, Lora Szafran, Aga Zaryan, Vavamuffin i Kora Jackowska.

Jest założycielem i liderem grupy perkusyjnej Ritmodelia i szkoły Ritmo Bloco a także aktywnym muzykiem sesyjnym – ma na swoim koncie blisko 50 nagrań płytowych i ścieżek dźwiękowych do filmów.

KTO? – Marcin Olak, Patryk Zakrocki, Mikołaj „Miki” Wielecki
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 10/01/2016, 20:30
BILETY? – 20 zł