MARCIN NOWAKOWSKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Capitol, Warszawa
Data: 
14.02.2012

MARCIN NOWAKOWSKI

Walentynkowy koncert zespołu Marcina, z udziałem gości specjalnych: Adama Sztaby i Atom String Quartet.

Saksofonista, specjalizujący się również w grze na innych instrumentach dętych drewnianych takich jak: flet, klarnet, klarnet basowy, fagot, harmonijka oraz Electric Wind Instrument - EWI, jednak jego największą pasją jest gra na saksofonie. W 2005 roku nagrał swój debiutancki solowy album „smooth night”. Singlowy utwór z tej płyty znalazł się na najpopularniejszych kompilacjach muzycznych w Polsce: Smooth Jazz Cafe 7 Marka Niedźwieckiego oraz Pinacloada vol.3. W ramach promocji debiutanckiego krążka Marcin występił na Festiwalu Filmowym w Kazimierzu Dolnym ‘Wysokie Temperatury Filmowe 2005.

Płyta „Shine“, która trafiła na sklepowe półki w listopadzie 2011 powstawała w październiku tego samego roku w Los Angeles. Tworzyli ją dwaj uznani producenci muzyczni: dwukrotny laureat prestiżowej nagrody Grammy, gitarzysta Paul Brown oraz światowej sławy pianista Jeff Lorber.
Pop jazzowy krążek „Shine” to mnóstwo pozytywnych dźwięków: funkowe sekcje dęte w wykonaniu Jerrego Hey i Billa Reichenbach, energetyczne wokale Dexa Reynosa i Billy Mondrago oraz orkiestracje zaaranżowane przez Adama Sztabę. Na płycie zagrali również: Michael Thompson, Brian Bromberg, Jimmy Haslip, Garry Novak, Dave Weckl, Ricky Lawson i Roberto Vally. „Shine“ promują piosenki pt. „Out of Time“ i „Shine Shoes“, które znacznie różnią się od singli promujących poprzednie jego płyty.
„To druga moja płyta, która jest wynikiem wizyty w słonecznej i optymistycznej Kalifornii. Tym razem szukałem inspiracji w muzyce POP, której kolebką są właśnie studia muzyczne w Los Angeles. W przywołaniu klimatu wielkich muzycznych produkcji pomógł mi znakomity dyrygent Adam Sztaba, który stworzył orkiestracje do trzech utworów na „Shine“. Jestem przekonany, że wielbiciele mojej muzyki z przyjemnością pozwolą się zabrać w muzyczną podróż pomiędzy takimi gatunkami jak POP, contemporary jazz, smooth jazz i R’N’B“ mówi Marcin Nowakowski.

Klub Capitol, godz. 20:00

Bilety:50,00 PLN w kasie Teatru Capitol
60,00 PLN w Internecie: www.ebilet.pl i www.ticketpro.pl