Marcin Masecki / Lotto

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
12.03.2015
Godzina: 
20:00

12-go marca w gdańskim Klubie Żak wystąpi Marcin Masecki, ze swoim najnowszym projektem "Mazruki". Zaraz po nim na scenie pojawi się trio Lotto, czyli Mike Majkowski, Łukasz Rychlicki i Paweł Szpura.

Najnowszy projekt solowy Marcina Maseckiego poświęcony jest polskiej muzyce ludowej. Sama materia zajmuje Maseckiego już od paru lat (vide Polonezy, nagrodzona Paszportem Polityki, orkiestra grająca autorski zestaw tańców narodowych), natomiast pomysł na solową płytę z wariacjami na temat mazurków zrodził się w wytwórni For-Tune w połowie 2014 (przy piwie i papierosie). Podobnie jak na poprzedniej płycie Scarlatti,  Masecki zestawia dwa instrumenty, które oficjalnie są tym samym instrumentem - pianino akustyczne i cyfrowe. Różnica między nimi jest minimalna (tym mniejsza im lepszej jakości symulator elektroniczny), a jednak jest. Płyta ukaże się w lutym 2015 roku.

Paweł Szpura i Mike Majkowski spotkali się razem w zespole Mikołaja Trzaski. Wpadli wtedy na pomysł założenia zespołu, który pomógłby im oderwać się od typowej współczesnej improwizacji. Do zespołu zaprosili Łukasza Rychlickiego z którym Paweł Szpura grał wielokrotnie w duecie. Pierwszy koncert zagrali ze sobą pod koniec 2012 roku i był to równocześnie początek zespołu Lotto. Ich muzyka zawiera elementy rocka, improwizacji, country i noise. Debiutancki album Ask the Dust ukazał się na winylu grudniu 2014 roku nakładem Lado ABC.

CO? - Marcin Masecki / Lotto
KTO? - Marcin Masecki / Lotto: Mike Majkowski, Łukasz Rychlicki, Paweł Szpura
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? - 12/03/2015, 20:00
BILETY?: 
13 zł - I pula / 23 zł - II pula - zniżka na Kartę Dużej Rodziny  
20 zł - I pula / 30 zł- II pula - zniżka dla studentów, uczniów, seniorów  
30 zł - I pula / 40 zł - II pula - zniżka na Kartę do Kultury 
40 zł - I pula / 50 zł - II pula