Magda Piskorczyk - Afrogroove

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klubie Kultury Saska Kępa, Warszawa
Data: 
07.03.2014
Godzina: 
19.00
Czas trwania: 
07.03.2014

25 lutego o godzinie 19.00 w warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się koncert bluesowy Magdy Piskorczyk. Afro Groove to wielobarwne, dynamiczne połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich z rytmami i melodiami etnicznymi, jak również tytuł nominowanego do nagrody Fryderyk 2012 albumu artystki.

Wokalistka śpiewa niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarze akustycznej, elektrycznej i basowej oraz instrumentach perkusyjnych. Jest wielokrotną laureatką tytułu „Wokalistka Roku” czytelników pisma „Twój Blues” oraz dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Komponuje i aranżuje swoje utwory, jest autorką sześciu albumów, na których łączy własne kompozycje ze standardami bluesowymi, jazzowymi, rockowymi, muzyki gospel, funk i soul. Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Muzyka Magdy jest oryginalna, współczesna, a jednocześnie zakorzeniona w tradycji i przede wszystkim – pełna emocji. Dla artystki ważny jest dobry kontakt z publicznością, wspólne przeżywanie muzyki. Często zachęca słuchaczy do interakcji, aktywizując ich wspólnym klaskaniem, śpiewaniem czy pstrykaniem w rytm muzyki.

W Klubie Kultury Saska Kępa Magda Piskorczyk wystąpi razem z zespołem w składzie: Aleksandra Siemieniuk (gitara dobro, akustyczna i elektryczna) i Bartosz Kazek (perkusja i instrumenty perkusyjne).

Źródło www.magdapiskorczyk.com

Koncert odbędzie się 25 lutego 2014 roku godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23/ Bilety w cenie 20 zł