Made in Chicago: Makaya McCraven / Occidental Brothers Dance Band

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Scena na Piętrze, Poznań
Data: 
26.05.2017
Godzina: 
19:00

26-go maja w Scena na Piętrze, w Poznaniu, w ramach 12. Made in Chicago wystąpi Makaya McCraven z zespołem, po którym na scenie pojawi się Occidental Brothers Dance Band.

Makaya McCraven urodził się we Francji, od dłuższego czasu żyje i tworzy w Chicago. Jego muzyka łączy beat box z jazzową improwizacją. Przesuwając granice rytmu i dźwięku buduje nowe jakościowo kategorie. Nie bez powodu zwany „wizjonerem dźwięku” albo „rytmicznym naukowcem”, stale przemieszcza się między gatunkami. Hip hop, taneczna muzyka z Afryki, węgierski folklor? Makaya bez problemu połączy je wszystkie, dodając szczyptę syntezatorów, elektroniki, czy nawet indie rocka. Ma niepowtarzalną ekspresję, której na tegorocznym festiwalu doświadczymy dwukrotnie. Oprócz koncertu kwintetu w składzie z saksofonistą Gregiem Wardem, gitarzystą Mattem Goldem, basistą Juniusem Paulem i pianistą Gregiem Spero, Makaya w towarzystwie tego ostatniego zagrają gościnnie na towarzyszącym festiwalowi sobotnim jam-session w KontenerART.

Żywiołowość i taneczną tradycję wielu kultur mają we krwi. Multi-etniczne, muzyczne szlaki, ze wspólnym mianownikiem soukous – muzyki z Ghany – przecięły się w Chicago. Nic dziwnego, w końcu miasto, w którym żyją słynie z multikulturowości. Takie zestawienia zazwyczaj wychodzą na dobre samej muzyce. Nie inaczej jest w przypadku naszych gości z Occidental Bros. Ze swoim tanecznym, energetyzującym materiałem przemierzają naszą planetę regularnie. Tego wieczora Scena na Piętrze może wywołać duże emocje. Na pewno duże na tyle by wstać z krzesełek, może na tyle by parkiet przeniósł się do Galerii albo na Dziedziniec Masztalarskiej! Oby!

CO? – 12. Made in Chicago: Makaya McCraven / Occidental Brothers Dance Band
KTO? – Makaya McCraven, Junius Paul, Matt Gold, Greg Ward, Greg Spero / Occidental Brothers Dance Band: Nathaniel Braddock, Greg Ward, James Cromwell, Joshua Ramos, Makaya McCraven
GDZIE? – Scena na Piętrze, Poznań
KIEDY? – 26/05/2017, 19:00 
BILETY? – przedsprzedaż: 50 zł / 30 zł / regularna cena: 40 zł / 60 zł