Mad Ship

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub SPATiF, Warszawa
Data: 
26.03.2020
Godzina: 
20:00

26 marca kwartet Mad Ship będzie goście warszaskiego klubu SPATiF.

MAD SHIP – Flash Years to album kwartetu Kuby Wójcika, który dał się poznać słuchaczom i krytykom jako oryginalny twórca muzyki z pogranicza jazzu i awangardy. Zaprosił on do współpracy wyjątkowe osobowości muzycznej sceny: Tomasza Licaka, Grzegorza Tarwida i Krzysztofa Szmańdę. W ten sposób został stworzony zespół, którego tożsamość wykracza daleko poza gatunkowe podziały i schematy brzmieniowe.

Flash Years jest niczym zwierciadło, w którym przegląda się świat współczesny. Gdy dostrzega zmienność i nieprzewidywalność swojego oblicza, akceptuje ten fakt poprzez kreację indywidualnej drogi, odnajdywanej za każdym razem na nowo w akcie improwizacji.

W dziewięciu utworach zespół przedstawia oryginalną narrację, którą charakteryzuje zarówno wolność improwizatorska jak i solidność formy. Broni się przy tym przed klasyfikacją gatunkową. Muzycy stawiają na indywidualne kształtowanie języka artystycznej wypowiedzi, inspirując się każdym rodzajem muzyki, który kiedykolwiek odegrał ważną rolę na ich drodze twórczej.   

Spór o definicję jazzu nie ma w tej sytuacji większego znaczenia. W rzeczywistości liczy się sama muzyka: żywa, zaskakująca i nieprzewidywalna jak błyskawiczne lata (Flash Years), w których przyszło nam żyć. Jest w niej coś, co przykuwa uwagę słuchacza, który mimo początkowego zadziwienia i niepewności, decyduje się wsiąść na pokład kosmicznej machiny i wyruszyć poza to, co znał i słyszał do tej pory.

CO? – Mad Ship
KTO? – Tomasz Licak, Kuba Wójcik, Grzegorz Tarwid, Krzysztof Szmańda
GDZIE? – Klub SPATiF, Warszawa
KIEDY? – 26/03/2020; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł/ 50 zł