MACIEJ SIKAŁA TRIO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Śląski Jazz Club, Gliwice
Data: 
14.06.2012

MACIEJ SIKAŁA TRIO

Maciej Sikała - saksofon altowy

Paweł Tomaszewski - organy

Sebastian Kuchczyński – perkusja

W tym roku Maciej Sikała obchodzi 30 rocznicę bytności na scenie jazzowej i w związku z tym rozpoczyna coś zupełnie nowego, czyli rusza w trasę z nowym Trio.

Maciej Sikała - saksofonista tenorowy i sopranowy. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 1987 roku. Grał w takich grupach jak Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Piotra Rodowicza, Kwintet i Sextet Leszka Możdżera, Vintage Band. Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem i Kennym Wheelerem. Współpracuje z Kwartetem Wojciecha Niedzieli, Kwartetem Artura Dutkiewicza, Sopot - Hamburg Jazz Quintet, Janem Ptaszynem Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem. Brał udział w nagraniu około 30 płyt, w tym dwóch autorskich: Blue Destinations (1998) i The Sheep is Found (2001). Ta ostatnia zdobyła nominację do Fryderyka 2001, a Macieja Sikałę nominowano do tej nagrody w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

Paweł Tomaszewski - pianista, kompozytor, aranżer, producent. Ur. 10 czerwca 1983 r. Wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W  swoim trio jest laureatem: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz nagroda Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006. Z innymi zespołami: Grand Prix festiwalu Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze w roku 2006, I miejsce na Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Radomiu. Jest również dwukrotnym laureatem I nagrody indywidualnej na konkursie przy festiwalu Jazz nad Odrą w roku 2003 i 2004. Gra w Kwartecie Jarosława Śmietany, Kwartecie Grzegorza Nagórskiego, zespole Quintessence, zespole Miki Urbaniak, zespole Damage Control. W czerwcu 2006 r. był członkiem zespołów Dean Brown Quartet oraz Eric Marienthal International Band podczas europejskiej trasy koncertowej. Płyta Kwartetu Grzegorza Nagórskiego otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej “Fryderyki 2009” w kategorii Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku.

Sebastian Kuchczyński – perkusista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA 2007. Zdobywca nagrody solowej w kategorii Open oraz nagrody specjalnej za Największy Talent Festiwalu na „I’st Tarnów Jazz Contest 2008″. Współpracuje z wieloma zespołami, m.in.: Wierba & Schmidt Quintet, Biotone, Bartek Pieszka Quartet, Maciej Sikała Trio, czy Grzegorz Nagórski Quartet.

Śląski Jazz Club, godz. 20:00

Bilety: 10zł przedsprzedaż / 15zł w dniu koncertu