MACIEJ OBARA QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
12.01.2012

MACIEJ OBARA QUARTET

Promocja najnowszej płyty "EQUILIBRIUM"

Maciej Obara - sax

Dominik Wania - piano

Maciej Garbowski - bass

Krzysztof Gradziuk – drums

Najnowszym projektem Obary jest kwartet z udziałem wybitnego pianisty Dominika Wani. Obaj muzycy pierwszy raz spotkali się w składzie Tomasza Stańki i to u Jego boku zapoczątkowali swoją muzyczną przyjaźń. Projekt Maciej Obara Quartet to nie tylko podsumowanie współpracy muzycznej z tego okresu, ale przede wszystkim wspólna praca nad wydaniem nowej płyty, której premiera będzie miała miejsce w listopadzie 2011 r.

Maciej Obara i Dominik Wania to wielcy indywidualiści, których połączyło pragnienie stworzenia polskiego kwartetu na europejskim poziomie. Niesforny i nie do opanowania Obara znalazł partnera, który z równą mu energią i wirtuozerią potrafi kreować muzyczne historie.

Maciej Obara Quartet to projekt, na który fani saksofonisty tak długo czekali. Z dystansem podchodzący do elementu harmonicznego, dopiero z Dominikiem Wanią zdecydował się wzbogacic surowe brzmienie klasycznego tria jazzowego i stworzyc projekt ambitny, dojrzały, ale wciąż charekteryzujący się młodzieńczą zadziornością i wigorem.

Nowy projekt Obary to buntownicza energia i muzyczna niesubordynacja, tym razem osadzona w dojrzałym kontekście harmonicznym Wani.

Harris Piano Jazz Bar, godz. 21:00

Wstęp: 20/25zł