Maciej Fortuna Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
Data: 
25.03.2016
Godzina: 
19:30

25-go marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie wystąpi Maciej Fortuna Trio. Będzie to także premiera albumu "JAZZ" -  pierwszego album tria nagrany w nowym/starym składzie – z Frankiem Parkerem, który zasilał pierwszy skład zespołu

Maciej Fortuna – polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny. Doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych. Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt, (m.in.: Lost Keys, Solar Ring, At Home) Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijania palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video. Wykłada jako adiunkt w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi oficynę wydawniczą Fortuna Music. 

Jakub Mielcarek – kontrabasista, studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie kontrabasu Michała Barańskiego. Porusza się w zróżnicowanych stylistykach, od głównego nurtu, przez free jazz po formy world music i muzyki tradycyjnej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie nagrodę „Złotych Gęśli” przyznawaną najlepszemu instrumentaliście (2009) oraz wyróżnienie indywidualne otrzymane na Festiwalu Nowa Tradycja (2012).

Frank Parker – znakomity perkusista i producent muzyczny z Chicago.  Jeszcze na studiach w Western Illinois University stworzył dwa autorskie nagrania: Jazz At the Crossroad (1992) i The Third Degree (1994), z których jedno było nominowane do nagrody Grammy. Współpracuje z czołówką światowego jazzu.

CO? –  Maciej Fortuna Trio
KTO? – Maciej Fortuna, Jakub Mielcarek, Frank Parker
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 25/03/2016, 19:30
BILETY? – 30 zł