MÓZG Festival: Innercity Ensemble | Lovens/ Mahall/ Stoffner

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub MÓZG, Bydgoszcz
Data: 
10.11.2018
Godzina: 
21:00

Grupa Innercity Ensemble wystąpi 10 listopada, w bydgoskim klubie MÓZG, w ramach 14. MÓZG Festival. Po niej na scenę wyjdzie trio 14. MÓZG Festival Paul Lovens, Rudi Mahall i Florian Stoffner.

Innercity Ensemble to międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w 2011 roku. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: Hati, Stara Rzeka, Alameda Organisation, Jachna/Buhl, Kapital, T’ien Lai, Tropy. Zespół działa od początku w niezmiennym składzie: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Najnowszy album pt. „III” został wydany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez wytwórnię Instant Classic.

Istnieją połączenia, które noszą znamiona osobliwości i w ten sposób wzbudzają nasze zainteresowanie. “Nigdy żywe ucho nie słyszało takiego dźwięku, któremu żadne stworzenie zrodzone z łona (lub inaczej kobiety) nie mogłoby się oprzeć. Bez względu na jakiekolwiek zasady stylu tylko prawa muzyki wystarczą odważnemu, który zobowiązał się do jedynego celu: wytworzyć więź, aby rozwikłać węzeł.” Cytat nie jest komentarzem trio, a wstępem do przepisu na ciasto z 1820 roku autorstwa F.G. Zenker, osobistego kucharza księcia.

Rudi Mahall (klarnet basowy/klarnet) urodził się w Norymberdze w 1966 roku. Jest współczesnym jazzowym klarnecistą basowym.

Florian Stoffner (gitara) urodził się w 1975 roku. Jest improwizującym muzykiem i giatrzystą.

Paul Lovens (perkusja) urodził się w Aachen w 1949 roku. Gra na bębnach, perkusji, pile muzycznej i talerzach.

CO? – 14. MÓZG Festival: Innercity Ensemble | Lovens/ Mahall/ Stoffner
KTO? – Innercity Ensemble: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski, Kuba Ziołek/ Paul Lovens, Rudi Mahall, Florian Stoffner
GDZIE? – Klub MÓZG, Bydgoszcz
KIEDY? – 10/11/2018, 21:00
BILETY? – wstęp wolny