The Luis Vicente’ Residency in Poland

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Dragon, Poznań
Data: 
06.05.2018
Godzina: 
19:00/20:00/21:00

"Festiwal Muzyki Spontanicznej – Live in Dragon", to niepowtarzalna okazja spotkania współcześnie najwybitniejszego, improwizujacego trębacza z Portugalii, Luisa Vicente - w dwóch separatywnych artystycznie układach trzyosobowych – w trakcie jednego wydarzenia koncertowego. Pierwsze trio z fortepianem, drugie z elektryczną gitarą. Oba składy uzupełniają perkusiści. Pierwszy wieczór koncertowy już 6 maja.

Dwa podstawowe koncerty festiwalu, uzupełniają duety i tria stworzone wyłącznie na potrzeby tego wyjątkowego wydarzenia dla miłośników muzyki swobodnie improwizowanej. Będą to pierwsze koncerty muzyków w tych składach personalnych. Zgodnie z regułami wybitnego angielskiego improwizatora – Dereka Baileya – fakt ten gwarantuje świeżość i jakość improwizacji, jakie usłyszymy na scenie klubu Dragon.

Festiwal, to improwizacyjne zderzenie gości z zagranicy (Portugalia, Belgia, Holandia i Katalonia) z muzykami z Polski. W gronie tych pierwszych, niewykluczone, iż najbardziej intrygujący "drum" perkusjonalista muzyki improwizowanej po tej stronie Atlantyku – Vasco Trilla.

W gronie muzyków polskich, m.in. dwaj muzycy z Poznania, pianista Witold Oleszak i gitarzysta Paweł Doskocz.

Koncert w Poznaniu jest jednym z trzech promujących wydanie w Polsce debiutanckiej płyty tria Vicente/ Gebruers/ Govaert, dokumentującej koncert tria ze słoweńskiego festiwalu Neposlusno z roku 2017.

Wydawcą płyty jest poznański label Multikulti Project, w ramach nowej serii wydawniczej, dedykowanej muzyce improwizowanej z półwyspu iberyjskiego - Spontaneous Music Tribune Series.

CO? – The Luis Vicente’ Residency in Poland
KTO? – Luis Vicente, Michał Dymny, Vasco Trilla, Sławek Janicki, Onno Govaert, Witold Oleszak, Paweł Doskocz Seppe Gebruers
GDZIE? – Klub Dragon, Poznań
KIEDY? – 06/05/2018, 19:00/20:00/21:00