Lucas Pino Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Nowodworski Ośrodek Kultury
Data: 
10.12.2014
Godzina: 
19:00

10-go grudnia, w Nowodworskim Ośrodku Kultury, wystąpi Lucas Pino Quintet.

Lucas Pino - Pochodzący z Phoenix w stanie Arizona (USA) saksofonista i kompozytor Lucas Pino jest nazywany objawieniem młodej nowojorskiej sceny jazzowej. Ceniony za wirtuozerię oraz bogactwo harmoniczne i melodyczne, często wymieniany jest jako jeden z najbardziej oryginalnych instrumentalistów swojego pokolenia.
Już jako nastolatek występował z gwiazdami lokalnej sceny jazzowej w rodzinnym Phoenix w stanie Arizona. W 2005 roku został wybrany jako jeden z pięciu instrumentalistów, aby studiować w prestiżowym Brubeck Institute w Kalifornii. W 2007 roku otrzymał stypendium, aby kontynuować swoją edukację w Nowym Jorku, gdzie ukończył wydziały jazzu w The New School University oraz w słynnej Juilliard School of Music, gdzie miał okazję studiować u boku takich mistrzów jak Ron Blake, czy Chris Cheek. W 2008 roku Lucas wydał ze swoim kwintetem pierwszy album zatytułowany Yellow Flower with Snail;. Płyta otrzymała wiele entuzjastycznych recenzji w amerykańskiej prasie.


W 2009 roku Lucas założył dziewięcioosobowy zespół instrumentalny Lucas Pino No-Net Nonet, w którego skład wchodzą czołowi muzycy młodej nowojorskiej sceny jazzowej. Zespół występuje regularnie w legendarnym klubie Smalls na Manhattanie. Nowa płyta zespołu ukaże się na początku 2015 roku.
Lucas działa również aktywnie jako sideman. Od 2011 roku jest członkiem tria Finger Songwriter, którego liderem jest wirtuoz fortepianu Jeremy Siskind. Występuje również regularnie z Richard Boukas Quarteto Moderno oraz Nick Finzer Group. Od 2008 roku jest członkiem sekstetu Rafała Sarneckiego, z którym występował zarówno w USA jak i Europie oraz nagrał dwie płyty.
Mimo bogatego harmonogramu koncertowego Lucas znajduje również czas na działalność pedagogiczną. Jest wykładowcą w Larchmont Music Academy. Jest również zapraszany jako wykładowca na warsztatach instrumentalnych w Arizona State University, University of Melbourne, Snow College oraz Brubeck Summer Jazz Collony.

CO? – Lucas Pino Quintet
KTO? – Lucas Pino, Rick Rosato, Rafał Sarnecki, Colin Stranahan, Glenn Zaleski
GDZIE? – Nowodworski Ośrodek Kultury
KIEDY? – 10/12/2014, 19:00
BILETY? – wstęp wolny