Lublin Jazz Festival: Made in Jazz UMCS

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kultury w Lublinie
Data: 
21.04.2016
Godzina: 
19:00

21-go kwietnia w Centrum Kultury w Lublinie, w ramach 8. edycji Lublin Jazz Festival wystąpi grupa Made in Jazz UMCS, którą na co dzień opiekuje się Mariusz Bogdanowicz. Muzycy zaprazentują program "Jeszcze Komeda".

Made in Jazz UMCS Mariusz Bogdanowicz mówi:

"Na każdym etapie kształcenia artysty muzyka, wielką wagę, obok gry solowej, przykłada się do muzykowania zespołowego. W przypadku jazzu ma to tym większe znaczenie, iż wzajemne oddziaływanie, magiczna interakcja, jest w tej muzyce niemalże czynnikiem stylotwórczym. Made in Jazz UMCS to moja klasa zespołów instrumentalnych.
Prowadzę ją od dziesięciu lat na Wydziale Artystycznym UMCS, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Nasza praca zorientowana jest na współpracę z wokalistami. Połączenie instrumentów z głosem w pełni oddaje spectrum wyrazowe współczesnej muzyki oraz stanowi znakomity warsztat do zdobywania umiejętności i gromadzenia doświadczeń. Młodzi artyści z właściwą swemu wiekowi energią i spontanicznością mierzą się z kolejnymi stopniami jazzowego wtajemniczenia.
Z inicjatywy organizatorów 8. Lublin Jazz Festiwalu w programie koncertu znajdzie się wyłącznie muzyka polska. Amerykańscy jazzmani sprawili, że popularne piosenki wywodzące się głównie z broadwayowskich musicali i hollywoodzkich filmów weszły do światowego obiegu standardów i stały się nieśmiertelne. Z naszą muzyką nikt za nas tego nie zrobi…
Zaprezentujemy kompozycje instrumentalne oraz piosenki Krzysztofa Komedy i Włodzimierza Nahornego. Pozwoliłem sobie włączyć również kilka swoich utworów. Wśród autorów tekstów sami najlepsi – Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Jan Wołek i Andrzej Poniedzielski. Będzie legendarna Kattorna, Ja nie chcę spać, Księżyc nad Kościeliskiem, Pytam zimowych gwiazd i inne. Koncert będzie pierwszym występem reprezentacji naszego Wydziału na profesjonalnym festiwalu jazzowym."

CO? – 8. Lublin Jazz Festival: Made in Jazz UMCS
KTO? – Paulina Głuszek, Monika Szymczyk, Tomasz Wiśniewski, Szymon Lipiński, Paweł Muzyka, Jakub Sobania, Jacek Bałchan, Rafał Czarnacki, Jakub Stasikowski, Szymon Jakimowicz, Piotr Zygma, Jarosław Żarnowski, Tomasz Deutryk
GDZIE? – Centrum Kultury w Lublinie
KIEDY? – 21/04/2016, 19:00
BILETY? – wstęp wolny z wejściówkami