Lublin Jazz Festival: Kutiman Orchestra / Run Logan Run / Jaząbu

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kultury, Lublin
Data: 
21.04.2018
Godzina: 
19:00 / 21:30 / 22:30

21 kwietnia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, w Lubnie, w ramach 10. Lublin Jazz Festival wystapi Kutiman Orchestra. Również tego wieczoru, w Piwnicy Centrum Kultury wystąpi duet Run Logan Run, po którym na scenę wyjdzie formacja Jaząbu.

Prawdopodobnie jeden z najgorętszych koncertów tego roku w Lublinie! Kutiman Orchestra to symbol nieskrępowanego podejścia do muzyki, złożony z najlepszych izraelskich muzyków reprezentujących różnorodne style. Lider zespołu – Kutiman to niezwykle barwna postać, rozpoznawalny na całym świecie, wszechstronny muzyk, kompozytor, producent muzyczny i artysta wizualny. W 2009 roku stał się internetową sensacją za sprawą albumu „Thru-You”, w którym genialny sposób połączył różne, niepowiązane ze sobą, klipy z Youtuba, kreując nowe, melodyczne i prekursorskie utwory. Światowy sukces projektu przełożył się w bardzo krótkim czasie na kilkanaście milionów odsłon na Youtubie oraz tytuł jednego z „50 najlepszych wynalazków 2009″ wg magazynu Times. Muzyczne wizje Kutimana znajdują artystyczny upust w jego oryginalnym kolektywie – Kutiman Orchestra. Ich muzyka to psychodeliczny jazz-funk, wybiegający w swoich estetycznych poszukiwaniach przez rytmiczne nuty afrobeatu po futurystyczne dźwięki niczym z filmów science fiction. Obecność obowiązkowa!

Szybko wznoszący się na fali popularności, młody i ambitny duet Run Logan Run, z Wielkiej Brytanii, wystąpi po raz pierwszy w Polsce w ramach Lublin Jazz Festiwalu. Muzyka zespołu oparta jest na plemiennym, głębokim brzmieniu perkusji, który dopełnia szorstki i gardłowy saksofon. W całość wplecione są elementy elektroniki. Dźwięki są jednocześnie piękne i brutalne. Andrew Hayes jest znakomitym i prawdziwie nowoczesnym saksofonistą, jego improwizacje, przypominają wielkich amerykańskich muzyków, takich jak Rahsaan Roland Kirk, Pharoah Sanders, John Coltrane. Dan Johnson stylem gry – rytmicznym i repetytywnym zbliża się do Hamid’a Drake’a, zachowując swój charakterystyczny styl.

Jaząbu to nowy, wielopokoleniowy projekt, muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. JAZąBU to czwórka indywidualności muzycznych, których połączyła swobodna, zbudowana wokół jazzu improwizacja, której niespieszne tempo i oszczędność dźwięków pozwalają wybrzmieć muzyce i stworzyć fascynującą przestrzeń. Wiele tu barw i nieoczywistych ścieżek, a dźwiękowe poszukiwania nurzają się w psychodelicznej otoczce zgrabnie łączącej się ze spuścizną sceny yassowej. Gościnnie w projekcie zagra Piotr Mełech.

CO? – 10. Lublin Jazz Festival: Kutiman Orchestra / Run Logan Run / Jaząbu
KTO? – Kutiman Orchestra: Ophir „Kutiman” Kutiel, Josef „Sefi” Zislingp, Eyal Talmudi, Idan Kupferberg, Uri Kinrot, Elran Dekel, Amir Bresler / Run Logan Run: Andrew Hayes, Dan Johnson / Jaząbu: Wojciech Jachna, Piotr Mełechp, Marek Kądziela, Jacek Buhl
GDZIE? – Centrum Kultury, Lublin
KIEDY? – 21/04/2018, 19:00 / 21:30 / 22:30
BILETY? – Kutiman Orchestra - 50 PLN/ Run Logan Run, Jaząbu - 35 PLN