LJF: OLEŚ DUO/ADAM PIEROŃCZYK FEAT. GARY THOMAS / HELATONE TRIO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kościól Ewangelicko-Augsburski / Studio Radia Lublin, Lublin
Data: 
21.04.2012

LUBLIN JAZZ FESTIWAL

Kościól Ewangelicko-Augsburski św.Trójcy, ul.Ewangelicka 1, godz. 18:00

OLEŚ DUO

Marcin Oleś: double bass
Bartłomiej Oleś: drums

To bardzo rzadko spotykana formacja w jazzie, składająca się wyłącznie z kontrabasu i perkusji, jeden z najbardziej orginalnych i niezwykłych projektów stworzonych od początku działalności artystycznej braci Oleś.
Na lubelskim festiwalu DUO zaprezentuje materiał muzyczny, który nagrany został na specjalne zamówienie Brytyjskiego Radia BBC Jazz on 3.
Duo brzmi jak orkiestra - napisał o nowym repertuarze Oleś DUO angielski magazyn JazzWise.

Studio Radia Lublin, godz. 20:00

ADAM PIEROŃCZYK FEAT. GARY THOMAS "Komeda - The Innocent Sorcerer"

Adam Pieronczyk (PL): sax
Gary Thomas (USA): sax
Nelson Veras (BRA): guitar
Michał Barański (PL): double bass
Dawid Fortuna (PL): drums

Najnowsza płyta Adama Pierończyka nagrana została w międzynarodowym składzie z gościnnym występem amerykańskiego saksofonisty Garego Thomasa i brazylijskiego gitarzysty Nelsona Verasa. Tytuł "Komeda The Innocent Sorcerer" nawiązuje do filmu Andrzeja Wajdy z 1960 roku, który portretuje środowisko młodej warszawskiej bohemy tamtych lat.
"Muzyka Krzysztofa Komedy w nowym świetle, z nowym blaskiem, iskrząca. ,prowadzona lekko, czasem niemal tanecznie, uwolniona od muzealnych konwencji ... .To inny Komeda niż ten, którego znamy, choć nie mniej głęboki, nie mniej poruszający. Adam Pierończyk doskonale rozumie, że zbliżyć się do Komedy można tylko wówczas, kiedy nie próbuje się go imitować". W 2011 Ad Pierończyk odniósł podwójny triumf zdobywając dwa najważniejsze jazzowe Fryderyki: jako Jazzowy Muzyk Roku i za JazzowyAlbum Roku („Komeda – The Innocent Sorcerer)

Pub i Restauracja "Czarna Owca", godz. 22:00

HELATONE TRIO
tworzą 3 indywidualności, które doskonale odnajdują się w świecie wyswobodzonej ze wszystkich muzycznych barier muzyki improwizowanej. Perkusja, gitara i saksofon są dla nich podstawą do ciągłych poszukiwań nowych, inspirujących brzmień.

Bilety:

cały dzień: 40 PLN ulgowy / 50 PLN normalny (miejsca numerowane)

Karnet: 110 PLN ulgowy / 130 PLN normalny

Na koncert w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (sobota) wstęp wolny dla posiadaczy biletów, wejściówek i zaproszeń z pozostałych dni festiwalu.