LJF: DZIKI JAZZ - AKINETON / LED BIB / LEVITY

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Radia Lublin, Lublin
Data: 
22.04.2012

LUBLIN JAZZ FESTIWAL

Studio Radia Lublin, godz. 18:30

DZIKI JAZZ - AKINETON

Rafał Gorzycki: drums
Kamil Pater: guitar
Irek Wojtczak: tenor sax
Paweł Urowski: bass

Dziki Jazz tworzą artyści związani z takmi zespołami jak Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Sextet, Ecstasy Project czy Freeyo.
Lider formacji, Rafał Gorzycki uznawany jest przez polskie, europejskie oraz amerykańskie media , krytyków, recenzentów, za artystę , który przyczynił się do pokoleniowej zmiany warty w polskim jazzie. Zaliczany jest do najwybitniejszych twórców muzyki nowoczesnej.
"Ten projekt, jak i wiele innych, to potwierdzenie dużej artystycznej mobilności polskich muzyków sceny jazzowej, otwartości na wymianę wzajemnych doświadczeń i poszerzania kultury improwizacji. To kolejny wartościowy element tej całej fascynującej mozaiki brzmień, jaką tworzą artyści, dla których mainstream sam w sobie raczej nie jest inspiracją". Ich wkład w rozwój rodzimej sceny jazzowej doceniła radiowa "Trójka", a zespół był w 2010 roku nominowany do Fryderyków. Podczas festiwalu Dziki Jazz zagra materiał ze swojego najnowsze dzieła zatytułowanego "A-Kineton", który ukazał się w lutym 2011.

Studio Radia Lublin, godz. 20:00

LED BIB

Mark Holub: drums
Liran Donin: bass
Toby Mc Laren: keyboards
Pete Grogan: alto sax
Chris Williams: alto sax

Swego czasu formacja Led Bib została określona mianem "wskrzesicieli" brytyjskiej jazzowej sceny - mówiło się, że tchneli życie w skostniały świat jazzowej poprawności i sztucznego przepychu. Po prawie 10 latach obecności na estradzie, angielski kwintet cały czas wytycza nowe szlaki w trakcie swej nieustającej muzycznej wędrówki, podczas której krzyżują się ścieżki klasycznego jazzu z ostrym i zadziornym rockowym brudem, a wiatry punkowej rebelii i free jazowej rewolucji wieją nader często.
Led Bib wraz z wydaniem każdego nowego albumu wprawiają w zakłopotanie środowisko dziennikarskie, które cały czas nie może zamknąć ich w żadnej z istniejących szufladek. Nazwać ich jazz rockiem to niedopatrzenie, free jazzem - uproszczenie. Nietuzinkowi anglicy wymykają się ze wszelkich ram, grając po prostu to co czują. Jak wygląda to wszystko na scenie ? Muzycy odpowiadają dosyć zagadkowo: wyobraźmy sobie że koncert gra dla nas 5 gości, z których każdy jest połączeniem Jamesa Hetfielda z Metallicy, Boba Marleya oraz Milesa Davisa. Cięzko to sobie wyobrazić. Dlatego trzeba to zobaczyć na własne oczy. 

Pub i Restauracja "Czarna Owca", godz. 22:00

LEVITY

"To najgorętsza i najbardziej nieprzewidywalna marka na krajowym, improwizatorskim podwórku". W ich muzyce free jazz spotyka się z post rockiem, ludowość z nowoczesnością a sam koncert to niezapomniana podróż po imponującym i niezwykłym ogrodzie dźwiękowym. Aktualnie Levity promują swój najnowszy album "Afternoon Delights" który nagrany został "na setkę" - bez żadnych poprawek czy dogrywek.

Bilety:

cały dzień 35 PLN ulgowy / 40 PLN normalny (miejsca numerowane)

Karnet: 110 PLN ulgowy / 130 PLN normalny