LJF: BAUAGAN / IS WHAT ? feat. HAMID DRAKE

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Radia Lublin, Lublin
Data: 
23.04.2012

LUBLIN JAZZ FESTIWAL

Studio Radia Lublin, godz. 19:00

BAUAGAN

Norbullo: bass
Mad Majk: vocals
Szupla: keys, percussion
Rufuz: drums
Jabcok: trumpet
Tomek: keys

Sześciu dźwiękowych ekscentryków. Norbullo, MadMajk, Szupla, Rufuzz, Jabcok i Tomek. Kontrabas, wokal, elektronika, perkusja, trąbka i piano. Rytmy, melodie i dźwięki. Głos, odgłos i pogłos. Rozimprowizowany, transowy labirynt tonów. Wypadkowa miejsc, chwil i myśli; brzmień, stylistyk i wpływów.
Bauagan Mistrzów założony przez kontrabasistę Norbulla, początkowo zaistniał jako projekt skupiający zaprzyjaźnionych muzyków na dosyć luźne improwizacje w okolicach jazzu i hip-hopu. W obecnej formie Bauagan dojrzał do w pełni zaaranżowanych utworów rozczapierzonych stylistycznie między jazzem, muzyką klubową, ragga i współczesnym hip hopem.

Studio Radia Lublin, godz. 20:00

IS WHAT ? feat. HAMID DRAKE

Napoleon Maddox: beatbox, vocals, production
Ricardo Izquierdo: tenor sax ,EFX
Dave Kane: double bass
Hamid Drake: drums

Podobno kiedy byli jeszcze nastolatkami, zasłuchiwali się w dokonaniach Public Enemy, Cypress Hill i... Louisa Armstronga. Jak widać (i słychać), pozostało im to po dziś dzień, a Is What? to nic innego jak swego rodzaju hołd dla idoli z lat młodości. Napoleon Maddox, od dzieciństwa zafascynowany wydawaniem "dziwnych dźwięków za pomocą ust" doskonale wiedział, że hip-hopowa niepokorność doskonale współgrać będzie z frywolnością i melodyjnością muzyki jazzowej. Jak się okazało, nie mylił się ani trochę - Is What? to obecnie jeden z najbardziej znanych zespołow jazzhopowych na świecie, sprzedający mnóstwo płyt i mogący pochwalić się sporą rzeszą fanów.
Na lubelskim koncercie szeregi Is What? zasili dodatkowo znany już lubelskiej publiczności z poprzedniej edycji Lublin Jazz Festiwal, charyzmatyczny perkusista Hamid Drake - jeden z najlepszych czarnoskórych perkusistów jacy kiedykolwiek stąpali po ziemskim globie. Kiedy zasiada za bębnami, może się wydawać że on i perkusja to jedno. Sam w niejednym wywiadzie stwierdził, że tworzy ze stopą, werblem, tomami i talerzami specyficzną symbiozę, której nie da się opisać w zwykłych słowach. Perkusja wyraża jego emocje, uczucia, smutki, tęsknoty. Prawdopodbnie dlatego, każdy jego występ jest niezapomniany i na swój sposób wyjątkowy. 

Bilety:

cały dzień: 35 PLN ulgowy / 40 PLN normalny

Karnet: 110 PLN ulgowy / 130 PLN normalny