LFJ: RAFAŁ SARNECKI QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
18.07.2012

17. Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami

RAFAŁ SARNECKI QUARTET

Rafał Sarnecki - gitara

Paweł Kaczmarczyk - piano

Wojciech Pulcyn - kontrabas

Paweł Dobrowolski - perkusja

Rafał Sarnecki - Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Już w 2002 roku został zauważony na "Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002", gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. Od 2005 roku mieszka i koncertuje w Nowym Jorku. Ukończył z wyróżnieniem studia na prestiżowym wydziale jazzu w New School University, gdzie pobierał lekcje u takich mistrzów jak Paul Bollenback czy Peter Bersnstein. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w maju 2010 roku ukonczył również studia magisterskie na wydziale jazzu w CUNY Queens College. Koncertował w uznanych klubach jazzowych oraz na festiwalach w 8 krajach Europy, w Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA.

Na początku 2008r nagrał z własnym kwartetem swoją pierwszą autorską płytę zatytułowaną: "Songs From A New Place". Płyta zawiera kompozycje Rafała i ukazała się w sklepach w październiku 2008r. W 2009 roku była nominowana do nagrody FRYDERYK 2009 w kategorii "Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku." W lutym 2011r. ukazała się druga płyta Rafala zatytułowana "The Madman Rambles Again". Płyta została wydana przez prestiżową wytwórnię Fresh Sound New Talent, która wydała plyty takich gwiazd muzyki jazzowej jak Brad Mehldau czy Kurt Rosenwinkel. Oprócz wykształcenia muzycznego Rafał jest również magistrem fizyki. Jest autorem artykułów o tematyce z pogranicza matematyki, fizyki i muzyki, które ukazują się na łamach czasopisma "Top Guitar". Od czasu do czasu prowadzi również wykłady na temat akustyki i psychoakustyki. (http://rafalsarnecki.com)

W klubie Harris muzycy zagrają kompozycje Rafała pochodzące z jego dwóch płyt autorskich: "Songs From a New Place" oraz "The Madman Rambles Again".

Harris Piano Jazz Bar, godz. 21:30

fot. Filip Błażejowski