LEVITY

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cafe Kulturalna, Warszawa
Data: 
17.12.2011

Levity

Jacek Kita – klawisze

Piotr Domagalski – basy

Jerzy Rogiewicz - bębny

Zadebiutowali płytą „levity” wydaną w 2009 roku przez warszawskie wydawnictwo Lado ABC. Nagrana w akustycznym składzie zawierała nieszablonowe kompozycje ujęte w tradycyjnie jazzowe formy. Kolejny, podwójny album „Chopin Shuffle” (2010) to przewrotna interpretacja cyklu 24 preludiów Fryderyka Chopina, poszerzona brzmieniowo o instrumenty elektryczne (syntezatory, samplery, gitary basowe) i kreatywną produkcję Marcina Borsa. W nagraniu wzięli udział znakomici goście z kraju i zagranicy: Toshinori Kondo (Jp), Gabriela Kulka, Tomasza Duda, Raphael Roginski i Grzegorz Uzdański.

Zespół znajduje się w stanie permanentnie przejściowym, swoją formułę stwarza wciąż od nowa, dlatego też po ich koncertach można spodziewać się wszystkiego. „Chociaż wiadomo że na przykład raczej nie wyjdziemy na scenę z trzema bałałajkami” - twierdzą. Ich najnowszy album ukaże się na jesieni tego roku.

Jacek Kita – pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność kompozycja (klasa Krzysztofa Pendereckiego). Laureat wielu konkursów i festiwali (m.in. Festiwal Pianistów Jazzowych, Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, FAMA). Współtwórca tria levity z którym w 2009 roku wydał debiutancką płytę (wyd. LadoABC). Kierownik muzyczny i aranżer wielu koncertów m.in. "Odloty" i "Reinkarnacje" wg. Ciechowskiego, prezentowanych m.in. na Festiwalu Gwiazd, Studenckim Festiwalu Piosenki a także transmitowanych przez telewizję. Autor muzyki do spektakli muzycznych i teatralnych ("Nigdy nie otwierać okna" do tekstów Rafała Wojaczka, "Najzwyklejszy Cud"). Kierownik muzyczny i autor aranżacji do musicalu „Bagdad Café” (Teatr Polonia – reż. Krystyna Janda) oraz spektaklu „Zabawki Pana Boga” (Teatr Roma).

Piotr Domagalski - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent  S.M. II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach.   Współtwórca zespołu "levity", także muzyk sesyjny.  Współpracował z artystami o bardzo różnej proweniencji, m.in. z Januszem Muniakiem, Leipzig Bach Festival Orchestra, Basią Stępniak - Wilk, Stanem Borysem, zespołem  "Trzy dni później", Piotrem  Polkiem...

Jerzy Rogiewicz - perkusista i kompozytor. Urodzony w 1983 roku w Bydgoszczy, gdzie uczęszczał do podstawowej i średniej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina. Ukończył studia w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Bujarskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także u Krzysztofa Pendereckiego (kompozycja i instrumentacja) oraz Magdaleny Długosz (muzyka elektroniczna). W czasie studiów występował jako perkusista jazzowy z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Maciej Adamczak czy Paweł Kaczmarczyk. Razem z Piotrem Domagalskim oraz Jackiem Kitą stworzył w 2005 zespół levity. Jest także członkiem zespołów Pink Freud, Trifonidis Orchestra, JazzBand BigBand Marcina Maseckiego.

Cafe Kulturalna, godz. 22:00

Wstęp: 15 pln