Letni Festiwal Jazzowy: Mateusz Smoczyński Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Piwnica Pod Baranami, Kraków
Data: 
17.07.2017
Godzina: 
20:00

Mateusz Smoczyński Quintet wystąpi w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, na zakończenie 22. Letniego Festiwalu Jazzowego.

Mateusz Smoczyński powraca ze swoim kwintetem! Jest to formacja, z którą dokładnie 10 lat temu nagrał swój debiutancki album. Po kilku latach dzielenia czasu między kontynentami - pobyt Mateusza w Stanach Zjednoczonych i współpraca m.in. z Turtle Island Quartet, nadszedł czas, aby zebrać swoje dotychczasowe doświadczenia i ponownie wydać autorski projekt.

Na płycie „Berek” znajdują się kompozycje lidera, oraz jego brata - Jana Smoczyńskiego. Album ten zawiera wiele nawiązań do polskiej muzyki ludowej, amerykańskiego folku oraz muzyki klasycznej. Mateusz wykonuje swoje partie na skrzypcach oraz na instrumencie bardzo wyjątkowym i w Polsce praktycznie nieznanym - skrzypcach barytonowych. W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi - Konrad Zemler na gitarze, Jan Smoczyński na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie oraz Michał Miśkiewicz na perkusji.

Płyta została zarejestrowana w grudniu 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej Mateusza Smoczyńskiego w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.

CO? – 22. Letni Festiwal Jazzowy: Mateusz Smoczyński Quintet
KTO? – Mateusz Smoczyński, Konrad Zemler, Jan Smoczyński,  Wojciech Pulcyn, Michał Miśkiewicz 
GDZIE? – Piwnica Pod Baranami, Kraków
KIEDY? – 17/07/2017, 20:00