Leszek Możdżer & Holland Baroque

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Wytwórnia, Łódź
Data: 
07.12.2017
Godzina: 
19:00

Leszek Możdżer, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości na polskiej scenie jazzowej i orkiestra Holland Baroque Society, specjalizująca się w wykonywaniu muzyki dawnej na starych instrumentach, ze znajomością praktyk historycznych, wystąpią 7 grudnia, w łódzkim klubie Wytwórnia.

Orkiestra zdobyła światowe uznanie za swoje wyjątkowe, świeże podejście do muzyki historycznej i piękne brzmienie. Koncerty Holland Baroque emanują wyjątkową energią wynikającą z inspirujących relacji pomiędzy artystami oraz szczególnego zaangażowania całego zespołu w wykonywaną muzykę. Możdżer i Holland Baroque Society, czyli Bachowski fundament i jazzowy temperament mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego, a nowy, specjalnie napisany repertuar to kolejny etap konsekwentnie realizowanej artystycznej wizji zacierającej granice pomiędzy muzyką klasyczną i jazzem.

Leszek Możdżer o współpracy z Holland Baroque - "Oto nagle znalazłem się wśród ludzi bardzo podobnych do mnie. Ludzi, którzy szczerze szukają piękna i prawdziwie kochają muzykę. Podczas prób okazało się, że każdy dźwięk ma znaczenie, każda kolejna sekunda kompozycji odsłaniała się przed nami powodując wybuchy naturalnej radości. Dyskutowaliśmy nad każdym fragmentem, by potem i tak wykonać go zupełnie inaczej niż się umówiliśmy. Pramagia muzyki podpowiadała nam kolejne rozwiązania tak sugestywnie, że nawet dyskusje przestały nam być potrzebne. Po prostu graliśmy i uśmiechaliśmy się, uśmiechaliśmy się i graliśmy jeszcze raz. Nurt muzyki porywał nas, pomysły pojawiały się nagle, ale w sposób oczywisty, a radość stawała się integralną częścią kompozycji."

CO? – Leszek Możdżer & Holland Baroque
KTO? – Leszek Możdżer, Tineke Steenbrink, Esther van der Eijk, Tomasz Pokrzywiński, Filip Rekieć, Judith Steenbrink, Stefano Rossi, Judith-Maria Blomsterberg, Katarina Aleksic, Daniele Caminiti, Dasa Valentova, Christoph Sommer, Christine Sticher
GDZIE? – Klub Wytwórnia, Łódź
KIEDY? – 07/12/2017, 19:00