Les Amazones d’Afrique & Nneka

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
19.03.2017
Godzina: 
19:30

Grupa Les Amazones d’Afrique wystąpi 19-go marca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie Nneka.

Pierwsza wyłącznie żeńska supergrupa z Afryki, Les Amazones d’Afrique, ma w składzie same wielkie gwiazdy world music: to malijskie artystki Kandia Kouyaté, Mamani Keita, Rokia Koné, Mariam Doumbia (połowa duetu Amadou & Mariam), Mariam Koné, Mouneïssa Tandina, Pamela Badjogo, Inna Modja, Nneka, wokalistka reggae-soulowa z Nigerii oraz senegalska gwiazda Marema. Les Amazones d’Afrique to głos silnych kobiet, które opowiadają o współczesnych problemach Afrykanek i zwracają uwagę na pilną potrzebę zmian społecznych i walki z przemocą. Jest to projekt nie tylko artystyczny, ale również zaangażowany – jak czytamy w manifeście artystek, wierzą one, że muzyka może, poprzez zwiększanie wrażliwości i zachętę do refleksji, zmieniać świat na lepsze.
W skład Les Amazones d’Afrique wchodzą wielkie damy tradycyjnej muzyki malijskiej, ale także przedstawicielki nowoczesnych brzmień, jak R&B (Inna Modja) czy reggae i soul (Nneka, porównywana często do Lauryn Hill). Możemy być pewni, że na scenie NFM zobaczymy i usłyszymy wyjątkową dawkę kobiecej energii.

CO? – Les Amazones d’Afrique & Nneka
KTO? – Mamani Keita, Rokia Koné, Kandia Kouyate, Pamela Badjogo, Mariam Kone, Mamadou Diakite, Lorenzo Barcelo Vives, Patrick Ruffino, Mouneissa Tandina, Nneka
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 19/03/2017, 19:30
BILETY? – VIP - 150 PLN / VIP & VIP room - 200 PLN / I kategoria - 100 PLN / II kategoria - 80 PLN / III kategoria - 60 PLN