LENA ROMUL PROJECT

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
16.02.2012

LENA ROMUL PROJECT

Patryk Kraśniewski – instrumenty klawiszowe

Artur ‘Boo-Boo’ Twarowski – gitara

Grzegorz Piasecki – bas

Jerzy Markuszewski – perkusja

Lena Romul – poznanianka mająca za sobą lata edukacji na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu (w klasie saksofonu) i na Wydziale Jazzu Zespołu Szkół Muzycznych w Warszawie (w klasie wokalu jazzowego). Jako siedemnastolatka otrzymała wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors 2007 („Rokująca nadzieje instrumentalistka”), pierwsza kobieta-lider w historii, która zajęła nagrodę główną z zespołem Lena Romul Quintet na Międzynarodowym Konkursie 'Jazz Juniors' w roku 2009. Laureatka nagród na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal w latach 2009-2010 (III miejsce z zespołem Lena Romul Quintet, I nagroda Indywidualna). Finalistka IV edycji programu „Mam Talent” w ubiegłym roku. Członkini zespołu Wojtka Pilichowskiego, post-jazzowej formacji Yazzbot Mazut, artystka współpracująca z takimi artystami jak: Reggie Worthy (ex. Tina Turner), Jay-Tee Teterissa (ex. Candy Dulfer), Pipo Matino, Pascal Mulot, Hanna Banaszak, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Marek Raduli…

„Instynktownie” to autorski materiał Leny Romul, inspirowany współczesną muzyką improwizowaną, oparty na rytmie, elemencie, który naturalnie porusza ciało, melodiach, które mają za zadanie roztaczać piękno, rozbudzać emocję, i harmoniami wypełnionymi muzyką elektroniczną, współgrającą w interesujący sposób z akustycznym instrumentarium zespołu.

Podczas koncertu usłyszymy zarówno improwizowane kompozycje instrumentalne, akustyczno-elektroniczne, jak i utwory wokalno-instrumentalne, dodające do materiału brzmienie trip-hopowe.

'Słuchając jej odważnej gry, trudno uwierzyć, że to ta sama osoba, która (...) wygrała konkurs dla debiutantów Jazz Juniors. (...) Romul to osobowość, ma wiele do powiedzenia i wie, jak to zrobić. Ma też w sobie jakąś niesłychaną witalną siłę, dzięki czemu potrafi zaskoczyć improwizacyjną weną i świeżością' - Tomasz Handzlik, Gazeta Wyborcza/ Duży Format.

Blue Note, godz. 19:00

BILETY: 25 zł – wejściówki; sprzedaż: CIM, biuro klubu, portal bilety24.pl