LARS DANIELSSON

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Filharmonia Szczecińska, Szczecin
Data: 
23.09.2012

LARS DANIELSSON

Legendarny Lars Danielsson Quartet (z Davidem Liebmanem, byłym saksofonistą Milesa Davisa, Bobo Stensonem na fortepianie i historią perkusji ECM Jonem Christensenem) przez niemal 20 lat był flagową formacją Larsa, z którą nagrał wiele płyt i wystąpił na najważniejszych festiwalach.

Lars Danielsson znany jest w Polsce ze współpracy z Leszkiem Możdżerem. Zanim nagrali w duecie rewelacyjne płyty Pasodoble (2007) i Tarantellę (2008), wspólnie z Zoharem Fresco tworzyli trio Możdżer-Danielsson-Fresco nazwane przez Leszka „Dream Team”. Dwa podwójnie platynowe albumy tegoż zespołu marzeń to The Time (2005) oraz Between Us And The Light (2006).

Najnowszy album Larsa nosi tytuł Liberetto i nagrany został w gwiazdorskim składzie: Lars Danielsson - kontrabas, wiolonczela, Arve Henriksen - trąbka, Tigran - fortepian, John Parricelli - gitara, Magnus Ostrom - perkusja. Henriksen to wybitny norweski trębacz, członek słynnej formacji Supersilent, Ostrom był przez lata perkusistą nieodżałowanego Esbjorn Svensson Trio, a Paricelli to uznany gitarzysta - partner takich sław jak Stacey Kent czy Kenny Wheeler. Nową postacią w zespole jest Tigran (pełne nazwisko Tigran Hamasyan), który zastąpił Leszka Możdżera. Tigran to nowy geniusz fortepianu. Pochodzi z Armenii (rocznik 1987) i zdążył już zdobyć niemal wszystkie laury dla artystów wstępujących na międzynarodowy rynek (m.in. główne nagrody Jazz a Juan Revelations, Montreux Jazz Solo Piano Competition i Monaco Jazz Soloist Competition). Album Liberetto miał premierę w styczniu 2012.

Filharmonia Szczecińska, godz. 19:30

bilety:
65zł i 85zł (przedsprzedaż do 7 września)
80zł i 100zł (od 8 września)