LADO w Mieście: Mitch&Igor Krutogolov&Mitch / Cheer Accident

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cafe Kulturalna, Warszawa
Data: 
10.07.2014
Godzina: 
22:00

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia. 10-go lipca w Cafe Kulturalnej wystąpi Mitch&Mitch z Igorem Krutogolovem oraz Cheer Accident.

MITCH & IGOR KRUTOGOLOV & MITCH
Mitch&Mitch - najpopularniejsza enigma polskiego świata koncertowego. Po kilku latach występów wciąż nie wiadomo zbyt wiele o tym występującym w 10-osobowym składzie pięcioosobowym duecie - kim są, skąd pochodzą, kim się inspirują?
Występowali w telewizji, w radio, w Czechach (z Michaelem Jacksonem), w portugalskich supermarketach, na Chłodnej 25 zgubili kiedyś całą bieliznę. Grali nawet w Danii.
Kiedyś zdarzyło im się pogrywać z Igorem Krutogolovem - nagrali z nim nawet album z jewgrassowymi (połączenie klezmeru i bluegrassu) kompozycjami Zeliga Rabitchnyaka. I z tym właśnie jegomościem z Izraela przyjadą na specjalny, jubileuszowy koncert.

CHEER ACCIDENT
Cheer Accident to kolejny powrót - niegdyś zagrali z Mitch&Mitch legendarny koncert (a nawet kilka, wszystkie były równie legendarne), podczas którego nie wiadomo było kto kogo supportuje, o chodzi, ani "skąd się w ogóle wzięli ci ludzie?".
Ch-A pochodzą z Chicago i od ponad 30 lat grają to, co chcą. Jamują, wygłupiają się, inspirują całą scenę chicagowską. Z początku nikt o nich nie wiedział, później nikt ich nie słuchał, nagle ktoś zaczął ich doceniać, wydawać, osiągneli status zespołu kultowego, zagrali z M&M. Wszystko to bez szufladkowania i konformizmu, choć często mówi się, że startowali z przegranej pozycji i nigdy się z niej nie ruszyli.
Po latach wystąpią z Mitchami, przed nimi, albo po nich. I znowu nie będzie wiadomo, kto kogo tak naprawdę supportuje.

CO? – LADO w Mieście: Mitch & Igor Krutogolov & Mitch / Cheer Accident
KTO? – Mitch&Mitch, Igor Krutogolov, Cheer Accident
GDZIE? – Cafe Kulturalna, Warszawa
KIEDY? – 10/07/2014, 22:00
BILETY? – wstęp wolny