LADO w Mieście: LXMP / Profesjolonezy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Plac Zabaw, Warszawa
Data: 
16.07.2014
Godzina: 
20:00

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia. 16-go lipca na Placu Zabaw wystąpi LXMP  oraz Profesjolonezy.

LXMP
LXMP to dwóch bardzo miłych, ale nienajlepiej ubierających się warszawiaków - Maciasa i Piotrasa. Niegdyś znani byli jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba, ale już nie są. Kiedyś występowali jako godzinny dramenbejsowy duet 60 Minut Projekt, ale teraz występują już jako 67,5 Minut Projekt. LXMP jednakowoż eksploruje inne obszary zainteresowań bohaterów tej z trudem skleconej notki, która już od lat krąży po internecie w tysiącu permutacji, ale zawsze z tym co teraz napisałem, bo wiadomo, ze jak jest tak w środku tekstu, to ten co robi copypaste, to tu już nie dojdzie i poooszło. Czy weźmiesz i wytniesz teraz? Używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20 Piotras i Macias grają koncerty z głośną i śmieszną muzyką, a czasami cichą i poważną, to wszystko zależy od tego, jaki jest nastrój, co to za sytuacja, z kim grają, i dla kogo, ale ogólnie fajnie. Wydali bardzo dużo płyt, rekordów i kaset. Grali w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i w jednym z krajów Ameryki Południowej.

PROFESJOLONEZY
Profesjolonezy to połączone siły, repertuary i składy dwóch projektów Marcina Maseckiego - Profesjonalizmu i Polonezów.
Ten pierwszy w 2010 funkcjonował jeszcze jako Marcin Masecki Band, ale już rok później stał się Profesjonalizmem i wydał "Chopin Chopin Chopin". Profesjonalizm nawiązywał do jazzu z polskich lat 60 i amerykańskich 40, jednocześnie badając estetykę pomyłki w muzyce. Bawił i uczył. Przestał koncertować w 2012, gdy Francja przegrała z Hiszpanią 0:2.
"Polonezy" to 10-osobowa orkiestra dęta zajmująca się tytułowym "tańcem polskim", polonezem artystycznym, jeszcze sprzed ery studniówek. Oczywiście nic nie jest w nich takie, jakie powinno, coś się rozstraja, ktoś nie trafia, partytura jest pijana, a trębacz musiał oddać trąbkę w zastaw.

CO? – LADO w Mieście: LXMP / Profesjolonezy 
KTO? –  LXMP / Profesjolonezy 
GDZIE? – Plac Zabaw, Warszawa
KIEDY? – 16/07/2014, 20:00
BILETY? – wstęp wolny