LADO w Mieście: Horny Trees, Stwory

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cafe Kulturalna, Warszawa
Data: 
28.08.2014
Godzina: 
22:00

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia. Na ostatnim koncercie tej edycji, 28-go sierpnia, w Cafe Kulturalnej wystąpi Horny Trees i Stwory.

STWORY
Stwory żyją w swoim tempie. Zespół Michała Borkiewicza, Bebecha, Piotra Bukowskiego i Igora Nikiforowa nie koncertuje zbyt często, a ostatni album nagrał w 2007. Żartowano nawet kiedyś, że Stwory się nie rozpadną, tylko po prostu znikną - zespół na początku lubił występować jako Stwory Wodne Jaszczury, później Stwory Wodne, Stwory, a na ostatnich koncertach, kilka lat temu już jako "S...". Nie wyparował i jako normalne Stwory zagra na Lado w Mieście X.
Zagra muzykę, którą można określić jako post-rock, improv, czy muzyka gitarowa, ale w sumie nie trzeba.

HORNY TREES
Wszystkie "Informacje niepraktyczne" opisy zespołów i postaci, które czytaliście do tej pory, powstały teraz, z okazji i perspektywy dziesiątych urodzin Lado ABC i urodzinowego festiwalu Lado w Mieście 2014. Jednak jest jeden zespół, który kiedyś, dawno, niegdyś powiedział o sobie "kilka słów", których po prostu nie da się niczym zastąpić:
"Horny Trees to powstała w 2007 roku grupa wybitnych leśników, opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy. Na swej drodze napotykają wiele odmian drzew; jedne hołubią, cenią i darzą szacunkiem, inne gatunki bezlitośnie trzebią. Bielawski, Zemler, Szamburski na niezwykłej leśnej ściółce przy pomocy prawdziwych drewnianych instrumentów wnikliwie wypatrują młodych, unikatowych i rześkich pędów. To właśnie te pełne energii, pożądliwości oraz skrajnego podniecenia sprośne drzewka są dla grupy Horny Trees przedmiotem wyjątkowej fascynacji. Leśnicy pielęgnują je, dbają o ich dorodny wzrost, i co najważniejsze – robią to z powagą, prawdziwą pasją i miłością (której nie brak im oczywiście względem pozostałych warstw lasu, no może z małymi wyjątkami)".
Trio leśników ostatnio wzmogło działalność - jako Horny Trees Big Band (a czasem nawet Huge Band, z Orkiestrą Sejneńską) wykonuje repertuar stndardów żydowskich zatytułowany "Great Jewish Songbook", wykonuje też muzykę do filmu "Berlin: Die Sinfonie der Großstadt'. Szykuje się do wydania trzeciej płyty.

CO? – LADO w Mieście: Horny Trees, Stwory
KTO? – Horny Trees, Stwory
GDZIE? – Cafe Kulturalna, Warszawa
KIEDY? – 28/08/2014, 22:00
BILETY? – wstęp wolny