LADO w Mieście: Felix Kubin / Mitch & Mitch with their Incredible Combo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Plac Zabaw, Warszawa
Data: 
20.08.2014
Godzina: 
20:00

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia. 20-go sierpnia na Placu Zabaw wystąpi Felix Kubin oraz Mitch & Mitch with their Incredible Combo.

FELIX KUBIN
Felix Kubin (znany również jako Felix Knoth bądź Feliks Kubiński) to elektroniczny szaman, dziecko w ciele Jurija Gagarina, szalony naukowiec z międzywojennego filmu sci-fi, a także cesarz.
Komponuje od 12 roku życia, śpiewa, gra w projektach noise'owych, tworzy dla teatru i na potrzeby słuchowisk radiowych. Wykłada. Określa się jako dadaistę, wiernie podtrzymując tradycje i spojrzenie na świat jego poprzedników sprzed blisko stulecia.
Inspiruje się współczesnymi kompozytorami jak Karlheinz Stockhausen czy György Ligeti, lokalną tradycją, słodkim, idealistycznym popem, industrialem Einstürzende Neubauten czy Throbbing Gristle, lounge'em i oczywiście elektroniką pokroju Kraftwerku czy DAF.
Od wielu lat współpracuje i koncertuje z polskimi muzykami - w grudniu zeszłego roku wydał nagrane z Mitch & Mitch "Bakterien und Baterien", a kilka miesięcy wcześniej swoją pierwszą solową płytę w Lado ABC - "Zemstę Plutona".

MITCH & MITCH w/ their INCREDIBLE COMBO
Mitch tworzy lounge noise techniką "some-input" - wykorzystuje do tego gitarę elektryczną emitującą sygnał wyjściowy. Mitch tworzy relaksacyjny, bardzo przyjemny dla ucha exotica ambient.
Obaj panowie od lat udzielali się na scenie muzyki bardzo poważnej, grali wspólnie na festiwalach i przeglądach. W pewnym momencie postanowili połączyć swoje dwie, dość odmiennie wizje na jej temat i ucieleśnić je w postaci albumu. Przewrotnie nazwany "Luv Yer Country" ukazał się w 2003. I potem już poszło.

CO? – Lado w Mieście: Felix Kubin, Mitch & Mitch with their Incredible Combo 
KTO? – Felix Kubin, Mitch & Mitch with their Incredible Combo 
GDZIE? – Plac Zabaw, Warszawa
KIEDY? – 20/08/2014, 20:00
BILETY? – wstęp wolny