LADO w Mieście: Awesome Tapes from Africa / Pictorial Candi / Kristen

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Plac Zabaw, Warszawa
Data: 
17.07.2014
Godzina: 
20:00

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia. 17-go lipca na Placu Zabaw wystąpi Awesome Tapes from Africa, Pictorial Candi oraz Kristen.

AWESOME TAPES FROM AFRICA (US)
Awesome Tapes from Africa (po polsku: "Bombowe taśmy z Afryki"), to dokładnie to, co myślicie. Brian Shimkovitz to etnomuzykolog i DJ z Nowego Jorku, który od prawie dziesięciu lat prowadzi bloga (AwesomeTapes.com) z ze swoimi muzycznymi znaleziskami z Ghany, Etiopii czy Zimbabwe. Większość z nich była dostępna wyłącznie na taśmach, a uploady Shimkovitza często były pierwszymi wzmiankami o nich nie tylko w internecie, ale też poza miastami, z których pochodzili artyści. Wraz z upływem lat i wzrostem popularności bloga Shimkovitz zaczął organizować imprezy, na których puszczał swoje dziwaczne taśmy. Trafił z nimi na OFF-a w 2011 i na warszawski OFF Club rok temu, gdzie dzielił scenę z kinszaskim Konono No. 1 i saskokępskim Paristetris. Na urodzinowym Lado w Mieście znowu spotkają się z warszawskim trio, a line-up tego wieczora uzupełni znany i lubiany szczeciński tercet Kristen.

PICTORIAL CANDI
Pictorial Candi to kolejny krok i naturalna ewolucja Paristetris i chwilowe spojrzenie w przebogaty świat Candelarii Saenz Valiente zarazem.
Candi, Argentynka mieszkająca w Warszawie, łączy w swojej muzyce amerykańskiego indie-rocka z lat 90. i dzisiejszego, ducha lo-fi homerecordingu z wzniosłością największych oper, eksplorację pojedynczych instrumentów rodem z sali w szkole muzycznej, ekspresjonizm Klausa Nomiego i przebojowość R. Steviego Moore'a. Do tego oczywiście tajski pop i techno. Eksploruje kosmos i codzienność przez pryzmat swojego wyjątkowo barwnego, przygodowego życia, toczącego się na kilku kontynentach i w wielu wymiarach.
Wspólnie z zespołem (Masecki/Pop/Byczkowski) w 2012 wydała debiutanckie "Eat Your Coney Island", a rok później "DRINK" - pierwszy na świecie album wydany w formie pysznego napoju gazowanego w dwóch smakach.

KRISTEN
Szczecińskie trio, założone prawie 20 lat temu przez Mateusza Rychlickiego, Michała Bielę i Łukasza Rychlickiego. Niełatwo opisać jego muzykę, można spróbować użyć do tego określeń takich jak "post rock", "math rock", "noise" albo "rock niezależny", ale w obliczu ich oszczędnego brzmienia, bogatych melodii, stale ewoluującej myśli muzycznej i nieprzewidywalności wszystkie te metki tracą na znaczeniu.
W ciągu 14 lat wydali 6 albumów (z czego jeden mini); koncertują rzadko, ale zawsze w doborowym towarzystwie - z Deerhoof, Melt Banana, albo postaciami takimi jak Maciej Cieślak, Konrad Smoleński czy Candelaria Saenz Valiente.
Mateusz gra w składach free-jazzowych, Łukasz improwizowano-hałaśliwych, Michał pisze ciche i piękne piosenki. To wszystko jest w Kristen.

CO? – LADO w Mieście: Awesome Tapes from Africa / Pictorial Candi / Kristen
KTO? – Awesome Tapes from Africa / Pictorial Candi / Kristen
GDZIE? – Plac Zabaw, Warszawa
KIEDY? – 17/07/2014, 20:00
BILETY? – wstęp wolny