Krokus Jazz Festiwal: Oleś Brothers & Jorgos Skolias

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Kwadrat, Jelenia Góra
Data: 
25.10.2014
Godzina: 
22:00

25-go października, w jeleniogórskim Klubie Kwadrat, w ramach Krokus Jazz Festiwal wystąpi Jorgos Skolias oraz braci Bartłomiej i Marcin Oleś z projektem Sefardix.

Trio SEFARDIX – to klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.

Jorgos Skolias – to wielobarwna postać na polskiej scenie muzycznej. Wychowywał się na wielonarodowym i bardzo kulturowo zróżnicowanym środowisku. Jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku i muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Śpiew gardłowy to sztuka tworzenia harmonicznych dźwięków razem z tonem bazowym, dając złudzenie wydawania kilku dźwięków jednocześnie.

Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista – od ponad 10 lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murray’a, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych. Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by tworzyć muzykę kompletną pełną energii i niespotykanych brzmień. Kontynuują dotychczasowe poszukiwania twórcze, aby poszerzyć język jazzu o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej.

CO? – Krokus Jazz Festiwal: Sefardix
KTO? – Bartłomiej Brat Oleś, Marcin Oleś, Jorgos Skolias
GDZIE? – Klub Kwadrat, Jelenia Góra
KIEDY? – 25/10/2014, 22:00
BILETY? – 30 zł