Krakowska Jesień Jazzowa: Peter Evans Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
13.11.2018
Godzina: 
20:00

Przed nami kolejna odsłona tegorocznej edycji festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa. 13 listopada, w klubie ALchemia wystąpi Peter Evans Trio.

Peter Evans, nowojorski improwizator młodego pokolenia, nieraz udowadniał swoją mocną pozycję w awangardowym jazzie. Krakowskiej publiczności miał już okazję zaprezentować swoją twórczość w różnych konfiguracjach, choćby podczas cyklu występów z Nu Ensemble w 2013 roku w trakcie VIII edycji Krakowskiej Jesieni Jazzowej.

Amerykański trębacz znany jest nie tylko ze swoich autorskich projektów – Peter Evans Quintet i Zebulon Trio, ale także z muzyki współtworzonej w niezliczonych innych projektach, z Mostly Other People Do the Killing na czele. Co nie może dziwić, ma także na swoim koncie współpracę z wieloma tuzami jazzu, jak Peter Brötzmann, John Zorn, Barry Guy czy Evan Parker.

Eksperymentalne trio z Timem Dahlem i Mikem Pride’em tworzy od 2010 roku, zbierając znakomite recenzje za nowatorskie brzmienie i świeże spojrzenie na free jazz, znacznie wykraczające poza ramy typowego jazzowego tria. Zadziorne, głośne, wręcz post-punkowe kompozycje tego amerykańskiego tria często nasuwają skojarzenia z zupełnie innymi muzycznymi wszechświatami, zaskakując słuchacza a to noisową ścianą dźwięku, a to zawrotną prędkością, cały czas stanowiąc jednak precyzyjnie wykonaną muzykę bazującą na jazzowym trio. Ostatnie wydawnictwo projektu – Pulverize The Sound z 2015 roku zostało bardzo ciepło przyjęte przez krytykę jako nietuzinkowy wkład w rozwój improwizowanego jazzu XXI wieku. Co nas zatem czeka w nadchodzący jesienny wieczór w krakowskiej Alchemii? Z pewnością  awangarda i wirtuozeria pełną gębą, którą warto usłyszeć w wykonaniu na żywo.

CO? – 13. Krakowska Jesień Jazzowa: Peter Evans Trio
KTO? – Peter Evans, Tim Dahl, Mike Pride
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 13/11/2018, 20:00
BILETY? - 30 zł / 40 zł